Według szefowej policji w Rockford, Carli Redd, sprawca przebywa w areszcie i został już przesłuchany. - Nie sądzimy w tej chwili, że są inni podejrzani, którzy ukrywają się i przebywają na wolności. Nie znamy jasnego motywu tej ohydnej zbrodni – oświadczyła Redd, dodając, że żadna z ofiar nie została postrzelona.

Reklama

Jak podała Associated Press, trzy osoby zginęły na miejscu. Czwarta zmarła w szpitalu. Nazwiska ofiar śmiertelnych, dwóch kobiet i dwóch mężczyzn w wieku od 15 do 63 lat, nie zostały jeszcze ujawnione.

Do środowych zabójstw doszło kilka dni po tym, jak młody pracownik supermarketu Walmart w Rockford został dźgnięty nożem i zabity w tym sklepie.

Dzisiaj jesteśmy zszokowani kolejnym przerażającym aktem przemocy wobec niewinnych członków naszej społeczności. Naszą główną troską jest zapewnienie osbom bezpośrednio dotkniętym tą przemocą wsparcia i powrotu do zdrowia – oświadczył burmistrz Rockford Tom McNamara. Zapewnił, że władze "pracują nad tym, aby zrozumieć, dlaczego się to wydarzyło i zapobiec powtórzeniu sytuacji".