Agenci Atesz monitorują ruchy rosyjskich sił okupacyjnych na Krymie

Rosjanie w tymczasowo okupowanym Sewastopolu przygotowują się do odparcia ataków ukraińskich grup dywersyjno-rozpoznawczych - poinformował w czwartek na Telegramie ukraińsko-tatarski ruch oporu Atesz.

"Agenci Atesz nadal monitorują ruchy rosyjskich sił okupacyjnych na Krymie. Według naszych informacji rosyjskie dowództwo przygotowuje się do odparcia ataku ukraińskich grup dywersyjno-rozpoznawczych. W tym celu linia obrony wybrzeża zostanie wzmocniona pojazdami bojowymi" - czytamy w komunikacie.

Ruch oporu Atesz również przekazał, że po atakach ukraińskich dronów rosyjskie dowództwo postawiło sobie za zadanie zwiększenie liczby systemów obrony powietrznej w Sewastopolu. Ruch oporu ponownie wezwał wszystkich mieszkańców Krymu do rejestrowania ruchów rosyjskich wojsk na półwyspie i przekazywania tych informacji do swoich koordynatorów w celu przekazania ich Siłom Zbrojnym Ukrainy.

Reklama

Rosyjskie ciężarówki wojskowe na autostradzie Tauryda

Ponadto Krym.Realii, powołując się na naocznych świadków, doniósł o przemieszczaniu się rosyjskiego sprzętu wojskowego w kierunku terytorium Ukrainy.

"Duży konwój pojazdów wojskowych poruszał się autostradą Tauryda z Kerczu w kierunku Ukrainy kontynentalnej" - podał Krym.Realii.

Konwój składał się podobno z około 30 wojskowych ciężarówek. Oprócz tradycyjnych liter "V" i "Z" na kabinach rosyjskich ciężarówek wojskowych znajdował się znak trójkąta.