Przypomnijmy, że we wtorek organizacja humanitarna World Central Kitchen (WCK), która ma siedzibę w USA i pracuje w Stefie Gazy potwierdziła, że siedmioro członków jej zespołu, m.in. z Polski, zginęło w izraelskim ataku.

Reklama

Teraz kondolencje złożył minister spraw zagranicznych Izraela. Komunikat został zacytowany m.in. przez Ambasadę Izraela.

Izrael składa kondolencje po ataku w Gazie

"Składam kondolencje państwom i rodzinom pracowników organizacji humanitarnej WCK, którzy zginęli w Gazie. IDF i kierownictwo robią i będą robiły wszystko, aby zapobiec krzywdzie ludności cywilnej. Incydent zostanie zbadany przez wykwalifikowane władze w celu wyciągnięcia niezbędnych wniosków gwarantujących bezpieczeństwo pracownikom organizacji humanitarnych w przyszłości" - podano.

Reklama

Wcześniej głos po tej tragedii zabrał prezydent Polski. Andrzej Duda podkreślił, że ta musi zostać wyjaśniona.

"Z głębokim bólem przyjąłem informację o śmierci w Strefie Gazy wolontariuszy z organizacji World Central Kitchen, w tym polskiego obywatela. Jestem myślami z ich najbliższymi. Ci odważni ludzie swoją służbą i poświęceniem dla bliźnich zmieniali świat na lepsze. Tragedia ta nigdy nie powinna się wydarzyć i musi zostać wyjaśniona" - napisał polski prezydent w mediach społecznościowych.