Do wypadku doszło we wtorek. Auto, którym jechało osiem osób, skręciło z górskiej drogi i spadło do doliny rzeki Vjosa na południu Albanii. Informacje te podała lokalna policja, cytowana przez agencję Reutera.

Reklama

Tragiczny wypadek nielegalnych migrantów

Przedstawiciel tamtejszej policji poinformował, że kierowca jest z północnej Albanii. "Staramy się go zidentyfikować" - wskazał. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że pozostali pasażerowie to prawdopodobnie nielegalni migranci.

Jak wskazał Reuters, policjanci najpierw zauważyli pędzący z ogromną prędkością samochód. Auto nie zatrzymało się do kontroli. Następnie mundurowi znaleźli rozbity samochód.

Migranci uciekają przez Półwysep Bałkański

Polska Agencja Prasowa przypomniała, że od 2015 roku migranci z krajów Azji, Afryki oraz Bliskiego Wschodu uciekają przez Półwysep Bałkański w poszukiwaniu lepszego życia w Unii Europejskiej.

Z kolei od kwietnia Albania, która jest członkiem NATO i aspiruje do bycia częścią UE, ratyfikowała umowę migracyjną z Włochami, w ramach której włoskie władze sfinansują powstanie w Albanii ośrodków dla migrantów.