Joe Biden o możliwym ataku Iranu

Prezydent USA Joe Biden na konferencji prasowej został zapytany, czy atak Iranu na Izrael jest nieuchronny. - Spodziewam się, że dojdzie do niego raczej wcześniej niż później - powiedział.

Reklama

Biden został zapytany, jaką wiadomość przekazałby Iranowi w kontekście informacji o możliwym ataku na Izrael. Prezydent krótko odpowiedział: "Nie róbcie tego".

Następnie zapewnił o wsparciu Izraela ze strony Stanów Zjednoczonych. - Pomożemy Izraelowi się bronić, Iranowi się nie powiedzie - stwierdził.

Reklama

Bombardowanie z Libanu

W piątek 12 kwietnia w godzinach wieczornych z terytorium Libanu wystrzelono w kierunku Izraela około 40 pocisków. Nikt nie zginął ani nie został ranny - poinformowały izraelskie siły zbrojne. Do ataku przyznała się libańska organizacja terrorystyczna Hezbollah, wspierana przez Iran.

"Niektóre pociski zostały przechwycone przez izraelskie siły obrony przeciwrakietowej, natomiast pozostałe spadły na niezamieszkanych obszarach w Galilei w północnym Izraelu lub na terytorium Libanu" - powiadomił portal Times of Israel, powołując się na komunikat armii.