Izrael szykuje się do ataku na Iran

Izrael nie zważa na stanowisko prezydenta USA Joe Bidena i wielu krajów UE, które wzywają Jerozolimę do powściągliwości i apelują, by premier Netanjahu nie odpowiadał zbrojnie na irański atak. Szef rządu już zapowiedział, że Izrael ukarze Iran za odpalenie setek dronów i rakiet.

Reklama

Hodowla koni byłego ministra pod kontrolą

Reklama

Lasy Państwowe zajęły się hodowlą koni, prowadzoną przez rodzinę Roberta Telusa, byłego ministra rolnictwa w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Zdaniem instytucji, mogło dojść do nieprawidłowości podczas korzystania z terenów, wydzierżawionych od Lasów Państwowych

Płonie jeden z symboli Kopenhagi

W dawnej siedzibie giełdy papierów wartościowych, zbudowanej w 1625 roku wybuchł pożar. Ogień powstał podczas remontu zabytkowego budynku. Płomienie strawiły zabytkową iglicę, która runęła na dach.

Zaskakujący sondaż z Czech

58 proc. Czechów uważa - jak wynika z sondażu - że kraj przyjął za dużo uchodźców z Ukrainy. Jednocześnie jednak więcej niż połowa obywateli sąsiada Polski uważa, że uciekinierzy ze Wschodu dobrze integrują się ze społeczeństwem.

Zadziwiające umowy resortu Ziobry

Kontrola w resorcie sprawiedliwości wykazała, że minister Zbigniew Ziobro bardzo hojnie opłacał kancelarie adwokackie, które pisały m.in. sprostowania do artykułów w mediach. Na rachunek tylko jednej z takich firm prawniczych wpłynęło aż 1,5 miliona złotych.