Dziennik Gazeta Prawana logo

Nożownik zaatakował dwie dziewczynki przed szkołą w Alzacji

18 kwietnia 2024, 16:41
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Francuski policjant
Francuski policjant/ShutterStock
Nożownik ranił dwie uczennice we wschodniej Francji. Do ataku doszło przed budynkiem szkoły. Ofiary to 6- i 11-latka. Napastnik miał zostać zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 14 przed szkołą w miejscowości Souffelweyersheim w Alzacji. Ofiarami 29-letniego nożownika padły dwie uczennice szkoły. Ranne dziewczynki mają 6 i 11 lat. Napastnik został zatrzymany kilka minut po ataku.

Jak informuje portal RMC, dziewczynki odniosły powierzchowne obrażenia. 11-latka została raniona przed szkołą, młodszą z dziewczynek nożownik zaatakował na przylegającym do budynku placu.

W tym samym miejscu mężczyzna został zatrzymany już kilka minut później. Nie stawiał oporu policji. Napastnik nie był wcześniej notowany, jednak, według wstępnych ustaleń policji, może cierpieć na zaburzenia psychiczne i nie być osobą w pełni poczytalną.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj