Wybuchy słychać było także w bazie paliwowej w obwodzie rostowskim przy wschodniej granicy z Ukrainą, którą według lokalnych władz zaatakowały ukraińskie drony. Doniesienia o atakach płyną również z regionu biełgorodzkiego, położonego przy granicy z obwodem charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy.

Reklama

Lotnisko wojskowe w ogniu

Szef okupacyjnych władz Sewastopola Michaił Razwożajew oświadczył, że stacjonujące tam wojska odparły zmasowany atak rakietowy na to miasto. Kanał ASTRA pisał w nocy z powołaniem na mieszkańców, że "rakiet było około 20, a w rejonie lotniska Belbek do tej pory coś płonie".

Atak dronów na bazę paliwową

Gubernator obwodu rostowskiego Wasilij Gołubiew poinformował tymczasem o ataku dronów na bazę paliwową w tym regionie. "Dziś rano w wyniku ataku dwóch dronów na bazę paliwową w rejonie Proletarskim doszło do dwóch wybuchów, które nie wywołały pożaru. Ofiar brak" – napisał na Telegramie.

Ten sam kanał na Telegramie poinformował w środę rano o dwóch osobach rannych po ataku na Biełgorod i jego okolice. "Nad Biełgorodem i rejonem biełgorodzkim zadziałał nasz system obrony powietrznej; strącono kilka celów powietrznych na przedmieściach. Według wstępnych informacji ucierpiały dwie osoby cywilne" – oświadczył gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow.

Oświadczenie rosyjskiego MON

Ministerstwo obrony Rosji ogłosiło, że w godzinach nocnych udaremniono "szereg prób przeprowadzenia przez reżim w Kijowie ataków terrorystycznych z użyciem amerykańskich rakiet operacyjno-taktycznych ATACMS, francuskich bomb kierowanych Hammer, amerykańskich rakiet antyradarowych Harm, rakiet dużego kalibru i bezzałogowych statków powietrznych typu samolotowego przeciwko obiektom na terytorium Federacji Rosyjskiej".

Rosyjski resort oświadczył, że obrona powietrzna zniszczyła dziesięć pocisków operacyjno-taktycznych nad terytorium Krymu. Dwa pociski Harm i dwa Hammer, dwie rakiety Olcha i dziewięć dronów Rosjanie mieli zniszczyć nad obwodem biełgorodzkim.

Rosyjskie ministerstwo poinformowało także o strąceniu pięciu dronów nad obwodem kurskim oraz przechwyceniu trzech bezzałogowców nad obwodem briańskim.