Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Przed ogniem uciekli do jeziora. Dramatyczne ZDJĘCIA

9 stycznia 2013, 21:06
Dzieci były przerażone. Dom, w którym przebywały z babcią i dziadkiem spłonął. Ale gdy okazało się, że wszyscy są już bezpieczni, dziadek udokumentował to wydarzenie na zdjęciach. Fotografie trafiły do agencji informacyjnych na całym świecie
Dzieci były przerażone. Dom, w którym przebywały z babcią i dziadkiem spłonął. Ale gdy okazało się, że wszyscy są już bezpieczni, dziadek udokumentował to wydarzenie na zdjęciach. Fotografie trafiły do agencji informacyjnych na całym świecie / AP / Tim Holmes
Tylko cudem tej australijskiej rodzinie nazwiskiem Holmes udało się uciec przed szalejącym żywiołem. Gdy ogień zbliżył się do domu, dziadek z babcią chwycili wnuki za ręce i wszyscy pobiegli w kierunku pomostu. Schronili się w jeziorze.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
pożar pożary Holmes Australia rodzina

Powiązane

Reklama

Komentarze(14)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • X
  2013-01-09 22:01:28
  A czym oddychali?
  0
 • h
  2013-01-10 01:08:38
  dobre foty
  0
 • czytam i wiem
  2013-01-09 22:14:40
  -Dlaczego klęski żywiołowe zdarzają się tak często?
  Donesienia o różnych kataklizmach są w mediach niemal codziennym tematem. Te tragedie pociągają za sobą większą liczbę ofiar niż kiedykolwiek przedtem. Belgijskie Centrum Badań nad Przyczynami Klęsk Żywiołowych informuje, że w samym roku 2010 doszło do 373 takich dramatycznych zdarzeń i zginęło w nich co najmniej 296 000 osób.
  Liczba kataklizmów ostatnimi czasy wyraźnie rośnie. Na przykład w latach 1975-1999 co roku miało miejsce około 300 klęsk, natomiast w latach 2000-2010 ich średnia liczba dochodziła już do 400 rocznie. Może i ty zastanawiasz się: Dlaczego klęski żywiołowe nasiliły się właśnie teraz?
  Ludzie często uważają je za dopust Boży, ale takie określenie jest nieporozumieniem Bóg nie ma nic wspólnego z tymi tragediami. Trzeba jednak przyznać, że Biblia zapowiadała niszczycielskie kataklizmy na nasze czasy. W Ewangelii według Mateusza 24:7, 8 znajdujemy słowa Jezusa: „Będą też niedobory żywności i trzęsienia ziemi w jednym miejscu po drugim. Wszystko to jest początkiem dręczących boleści”. Dlaczego Jezus przepowiedział takie wydarzenia? Co miały nam one sygnalizować?
  Syn Boży udzielał wtedy odpowiedzi na pytanie: „Co będzie znakiem (...) zakończenia systemu rzeczy?” (Mateusza 24:3). Przy tej sposobności wymienił różne nieszczęścia, między innymi wspomniane już trzęsienia ziemi i głód. W końcowych słowach podał ważną informację: „Gdy ujrzycie, iż to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest królestwo Boże” (Łukasza 21:31). A zatem klęski żywiołowe sygnalizują, że żyjemy w przełomowym okresie dziejów ludzkości — że przed nami czas wielkich zmian.
  -Czynniki pogarszające sytuację
  Mimo wszystko może nasuwać się pytanie: Jeżeli nie Bóg jest odpowiedzialny za katastrofy, to w takim razie kogo lub co za nie winić? Kluczem do zrozumienia tej kwestii jest uwzględnienie ważnego faktu, o którym mówi Biblia: „Cały świat podlega mocy niegodziwca” (1 Jana 5:19). Werset ten wskazuje, że za tragedie nękające świat nie odpowiada Bóg. Niejednokrotnie stoi za nimi Jego zajadły nieprzyjaciel, „niegodziwiec”, nazwany też w Biblii „Diabłem” (Objawienie 12:9, 12).Tego Bożego przeciwnika cechuje egoizm i brak poszanowania dla życia ludzkiego. A ponieważ ma on w swej mocy mieszkańców ziemi, również ich zaraził swoim nastawieniem. Taka sytuacja została zapowiedziana w Biblii, według której „w dniach ostatnich” ludzie mieli być „rozmiłowani w samych sobie, rozmiłowani w pieniądzach, zarozumiali, wyniośli” (2 Tymoteusza 3:1, 2). Diabeł stworzył globalny system oparty na tych i innych bezbożnych cechach. Rozpropagował samolubstwo i chciwość, które prowadzą do nadmiernej eksploatacji środowiska i innych działań zagrażających człowiekowi.
  Ale co to ma wspólnego z klęskami żywiołowymi? W pewnym oenzetowskim raporcie napisano w kontekście globalnych katastrof: „Skupiska ludzkie zbyt często są skoncentrowane na terenach zalewowych i innych niebezpiecznych obszarach. Niszczenie lasów i bagien upośledza zdolność środowiska do zapobiegania klęskom. A zwiększona emisja gazów cieplarnianych, spowodowana poczynaniami człowieka, grozi zmianami klimatycznymi i podniesieniem się poziomu mórz”. Chociaż wspomniane tu „poczynania człowieka” nierzadko usprawiedliwia się chęcią pobudzenia gospodarki, to w gruncie rzeczy wynikają one z chciwości i samolubstwa, którymi przesiąknięty jest ten świat.
  Dlatego sporo ekspertów przyznaje obecnie, że nasilenie skutków klęsk żywiołowych to często efekt nieodpowiedzialnego postępowania. Jak widać, ludzie idą ręka w rękę z Diabłem w nakręcaniu machiny systemu, który sprowadza na miliony coraz większe cierpienia.
  Podsumujmy: Wiele klęsk żywiołowych wywołują lekkomyślne działania człowieka. Trzeba też przyznać, że niektóre z tych kataklizmów nie byłyby aż tak niszczycielskie, gdyby zdarzyły się gdzieś indziej. W wielu częściach świata skutki katastrof są spotęgowane przez nieuczciwe machinacje ludzi pozbawionych jakichkolwiek skrupułów oraz przez nierówności społeczne i ekonomiczne, z powodu których mnóstwo osób zmuszonych jest mieszkać w zagrożonych rejonach. Oczywiście nie wszystkie cierpienia w czasie klęski wynikają z czyjegoś błędu lub zaniedbania. Niejednego po prostu dosięga „czas i nieprzewidziane zdarzenie” (Kaznodziei 9:11).
  0
 • dddd
  2013-01-09 21:31:43
  Gratuluję redaktorowi rozmachu. Chyba człowieku nie wiesz co oznacza słowo "dramatyczne". No ale tak się walczy o ilość odsłon na serwisie niestety.. Szkoda tylko, że z Dziennika zrobił się Onet, a coraz bliżej w stronę Pudelka.
  0
 • gh
  2013-01-09 22:33:17
  Nie widać dziadka ???
  0
 • asgfd
  2013-01-09 22:39:07
  "9 stycznia 2013 rok, z rodziną w jeziorze, pożar domu"
  0
 • o kuna
  2013-01-09 23:00:09
  To ci dopiero dziadek ! Pamietal, zeby uciekajac przed pozarem do jeziora, zabrac aparat fotograficzny, bo to jest najwazniejsza rzecz ratujaca zycie.
  0
 • motek
  2013-01-09 23:32:49
  Hyba ten porąbany dziadek wychlał za dużo obstlera...
  0
 • gadu
  2013-01-10 05:55:24
  prawidlowo się schowali pod mostem !,
  przeciez tam sie u nich regularnie pali busz,
  kwestia jest tylko aby to kontrolować i wycinac drzewa do okola domu !
  wtedy nie ma co sie palić !
  0
 • FSB133
  2013-01-10 04:33:25
  Zdjęcia są znakomite - to wspaniały prawdziwy reportaż fotograficzny - od razu widać że dziadek został obdarzony *iskrą bożą* - na pewno

  Dziadek Reporter to Mądry Człowiek dzięki takim ludziom mamy dzisiaj - koło sztukę i naukę a cywilizację fotografię i komputer - Też

  Absolutnym Przeciwieństwem Dziadka Reportera są - HIENY MEDIALNE z tego forum
  MIERNOTY = Wiesio13* i Motek* wel : wikary , panna mania , obserwator , xyz , dddd , x , gh , nibyPolacy , nibyKatolicy a AntyKatole i AntyPolacy itp. itd. a w efekcie = CyngleNowaka POpierające ACTA i CETA też POpierające i dające na tym forum SamiSobie świadectwo własnej* miernoty* !!!??? -
  NA PEWNO ;-/
  0
 • Eric - Melbourne
  2013-01-10 04:35:34
  Takie pozary to normalna rzecz w Australii.Ludzie sa do tego przyzwyczajeni.
  Jest to wina klimatu i ludzi niestety tez.Partia Zielonych sprzeciwia sie kontrolowanemu wypalaniu w sezonie zimowym , wycinaniu drzew i krzewow w poblizu domow , wytyczaniu ewakuacyjnych drog poprzez busz w imie ochrony przyrody.Trzy lata temu przez tych idiotow zginelo 27 ludzi w Kings Lake Victoria,bo straz pozarna nie mogla dojechac do plonacych domow przez ogarnieta pozarem droge .Ewentualna droga ewakuacyjna byla zawalona kamieniami i pniakami .Ocalal tylko jeden dom ktorego wlasciciel wykarczowal drzewa i krzaki wokol domu wbrew zaleceniom Zielonych.Oczywiscie zaplacil kare.Do tego dochodza umyslne podpalenia.
  0
 • all
  2013-01-10 05:03:02
  Re: o kuna 23:00 - a żebyś wiedziała lu wiedział że - aparat fotograficzny jest jedną z najważniejszych rzeczy ratujących ludzkie życie - na pewno
  0
 • wawa
  2013-01-10 08:07:05
  a kto i mzrobił zdjęcie?? Pies na pomoście
  0
 • kazik
  2013-02-13 19:27:04
  Dziadek zamiast włączyć pompę i gasić to robił fotografie ładnie mu wyszły a państwo mu zbuduje nowy dom , To nie polska ty by długo płakał
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama