Reklama
Warszawa
Reklama

Przed ogniem uciekli do jeziora. Dramatyczne ZDJĘCIA

9 stycznia 2013, 21:06
Dzieci były przerażone. Dom, w którym przebywały z babcią i dziadkiem spłonął. Ale gdy okazało się, że wszyscy są już bezpieczni, dziadek udokumentował to wydarzenie na zdjęciach. Fotografie trafiły do agencji informacyjnych na całym świecie / AP / Tim Holmes
Tylko cudem tej australijskiej rodzinie nazwiskiem Holmes udało się uciec przed szalejącym żywiołem. Gdy ogień zbliżył się do domu, dziadek z babcią chwycili wnuki za ręce i wszyscy pobiegli w kierunku pomostu. Schronili się w jeziorze.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(14)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • X
  2013-01-09 22:01:28
  A czym oddychali?
  0
 • h
  2013-01-10 01:08:38
  dobre foty
  0
 • czytam i wiem
  2013-01-09 22:14:40
  -Dlaczego klęski żywiołowe zdarzają się tak często?
  Donesienia o różnych kataklizmach są w mediach niemal codziennym tematem. Te tragedie pociągają za sobą większą liczbę ofiar niż kiedykolwiek przedtem. Belgijskie Centrum Badań nad Przyczynami Klęsk Żywiołowych informuje, że w samym roku 2010 doszło do 373 takich dramatycznych zdarzeń i zginęło w nich co najmniej 296 000 osób.
  Liczba kataklizmów ostatnimi czasy wyraźnie rośnie. Na przykład w latach 1975-1999 co roku miało miejsce około 300 klęsk, natomiast w latach 2000-2010 ich średnia liczba dochodziła już do 400 rocznie. Może i ty zastanawiasz się: Dlaczego klęski żywiołowe nasiliły się właśnie teraz?
  Ludzie często uważają je za dopust Boży, ale takie określenie jest nieporozumieniem Bóg nie ma nic wspólnego z tymi tragediami. Trzeba jednak przyznać, że Biblia zapowiadała niszczycielskie kataklizmy na nasze czasy. W Ewangelii według Mateusza 24:7, 8 znajdujemy słowa Jezusa: „Będą też niedobory żywności i trzęsienia ziemi w jednym miejscu po drugim. Wszystko to jest początkiem dręczących boleści”. Dlaczego Jezus przepowiedział takie wydarzenia? Co miały nam one sygnalizować?
  Syn Boży udzielał wtedy odpowiedzi na pytanie: „Co będzie znakiem (...) zakończenia systemu rzeczy?” (Mateusza 24:3). Przy tej sposobności wymienił różne nieszczęścia, między innymi wspomniane już trzęsienia ziemi i głód. W końcowych słowach podał ważną informację: „Gdy ujrzycie, iż to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest królestwo Boże” (Łukasza 21:31). A zatem klęski żywiołowe sygnalizują, że żyjemy w przełomowym okresie dziejów ludzkości — że przed nami czas wielkich zmian.
  -Czynniki pogarszające sytuację
  Mimo wszystko może nasuwać się pytanie: Jeżeli nie Bóg jest odpowiedzialny za katastrofy, to w takim razie kogo lub co za nie winić? Kluczem do zrozumienia tej kwestii jest uwzględnienie ważnego faktu, o którym mówi Biblia: „Cały świat podlega mocy niegodziwca” (1 Jana 5:19). Werset ten wskazuje, że za tragedie nękające świat nie odpowiada Bóg. Niejednokrotnie stoi za nimi Jego zajadły nieprzyjaciel, „niegodziwiec”, nazwany też w Biblii „Diabłem” (Objawienie 12:9, 12).Tego Bożego przeciwnika cechuje egoizm i brak poszanowania dla życia ludzkiego. A ponieważ ma on w swej mocy mieszkańców ziemi, również ich zaraził swoim nastawieniem. Taka sytuacja została zapowiedziana w Biblii, według której „w dniach ostatnich” ludzie mieli być „rozmiłowani w samych sobie, rozmiłowani w pieniądzach, zarozumiali, wyniośli” (2 Tymoteusza 3:1, 2). Diabeł stworzył globalny system oparty na tych i innych bezbożnych cechach. Rozpropagował samolubstwo i chciwość, które prowadzą do nadmiernej eksploatacji środowiska i innych działań zagrażających człowiekowi.
  Ale co to ma wspólnego z klęskami żywiołowymi? W pewnym oenzetowskim raporcie napisano w kontekście globalnych katastrof: „Skupiska ludzkie zbyt często są skoncentrowane na terenach zalewowych i innych niebezpiecznych obszarach. Niszczenie lasów i bagien upośledza zdolność środowiska do zapobiegania klęskom. A zwiększona emisja gazów cieplarnianych, spowodowana poczynaniami człowieka, grozi zmianami klimatycznymi i podniesieniem się poziomu mórz”. Chociaż wspomniane tu „poczynania człowieka” nierzadko usprawiedliwia się chęcią pobudzenia gospodarki, to w gruncie rzeczy wynikają one z chciwości i samolubstwa, którymi przesiąknięty jest ten świat.
  Dlatego sporo ekspertów przyznaje obecnie, że nasilenie skutków klęsk żywiołowych to często efekt nieodpowiedzialnego postępowania. Jak widać, ludzie idą ręka w rękę z Diabłem w nakręcaniu machiny systemu, który sprowadza na miliony coraz większe cierpienia.
  Podsumujmy: Wiele klęsk żywiołowych wywołują lekkomyślne działania człowieka. Trzeba też przyznać, że niektóre z tych kataklizmów nie byłyby aż tak niszczycielskie, gdyby zdarzyły się gdzieś indziej. W wielu częściach świata skutki katastrof są spotęgowane przez nieuczciwe machinacje ludzi pozbawionych jakichkolwiek skrupułów oraz przez nierówności społeczne i ekonomiczne, z powodu których mnóstwo osób zmuszonych jest mieszkać w zagrożonych rejonach. Oczywiście nie wszystkie cierpienia w czasie klęski wynikają z czyjegoś błędu lub zaniedbania. Niejednego po prostu dosięga „czas i nieprzewidziane zdarzenie” (Kaznodziei 9:11).
  0
 • dddd
  2013-01-09 21:31:43
  Gratuluję redaktorowi rozmachu. Chyba człowieku nie wiesz co oznacza słowo "dramatyczne". No ale tak się walczy o ilość odsłon na serwisie niestety.. Szkoda tylko, że z Dziennika zrobił się Onet, a coraz bliżej w stronę Pudelka.
  0
 • gh
  2013-01-09 22:33:17
  Nie widać dziadka ???
  0
 • asgfd
  2013-01-09 22:39:07
  "9 stycznia 2013 rok, z rodziną w jeziorze, pożar domu"
  0
 • o kuna
  2013-01-09 23:00:09
  To ci dopiero dziadek ! Pamietal, zeby uciekajac przed pozarem do jeziora, zabrac aparat fotograficzny, bo to jest najwazniejsza rzecz ratujaca zycie.
  0
 • motek
  2013-01-09 23:32:49
  Hyba ten porąbany dziadek wychlał za dużo obstlera...
  0
 • gadu
  2013-01-10 05:55:24
  prawidlowo się schowali pod mostem !,
  przeciez tam sie u nich regularnie pali busz,
  kwestia jest tylko aby to kontrolować i wycinac drzewa do okola domu !
  wtedy nie ma co sie palić !
  0
 • FSB133
  2013-01-10 04:33:25
  Zdjęcia są znakomite - to wspaniały prawdziwy reportaż fotograficzny - od razu widać że dziadek został obdarzony *iskrą bożą* - na pewno

  Dziadek Reporter to Mądry Człowiek dzięki takim ludziom mamy dzisiaj - koło sztukę i naukę a cywilizację fotografię i komputer - Też

  Absolutnym Przeciwieństwem Dziadka Reportera są - HIENY MEDIALNE z tego forum
  MIERNOTY = Wiesio13* i Motek* wel : wikary , panna mania , obserwator , xyz , dddd , x , gh , nibyPolacy , nibyKatolicy a AntyKatole i AntyPolacy itp. itd. a w efekcie = CyngleNowaka POpierające ACTA i CETA też POpierające i dające na tym forum SamiSobie świadectwo własnej* miernoty* !!!??? -
  NA PEWNO ;-/
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej