Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Grecja w płomieniach. Dramatyczna walka z ogniem. ZDJĘCIA

19 lipca 2015, 09:10
35 spalonych domów, ponad 50 tysięcy hektarów lasów i gajów oliwnych, które zamieniły się w popiół - to dotychczasowy tragiczny bilans żywiołu. Według informacji straży pożarnej, wciąż jeszcze trwają akcje gaśnicze w kilku regionach kraju. Największe ogniska zapalne znajdują się obecnie na wyspie Zakynthos i w okolicach Argos na Peloponezie. Policja zidentyfikowała ciało, znalezione wczoraj po południu w dzielnicy Karea, na przedmieściach Aten. Ofiarą okazał się 47- letni policjant, którego zaginięcie zgłosiła wczoraj rano rodzina. Żona policjanta zeznała, że jak co dzień udał się on na spacer w okolice leśne, w których pojawił się pożar. Pożary zaczęły wybuchać w Grecji w piątek nad ranem. Do tej pory strażakom udało się opanować kilkadziesiąt ognisk zapalnych.
35 spalonych domów, ponad 50 tysięcy hektarów lasów i gajów oliwnych, które zamieniły się w popiół - to dotychczasowy tragiczny bilans żywiołu. Według informacji straży pożarnej, wciąż jeszcze trwają akcje gaśnicze w kilku regionach kraju. Największe ogniska zapalne znajdują się obecnie na wyspie Zakynthos i w okolicach Argos na Peloponezie. Policja zidentyfikowała ciało, znalezione wczoraj po południu w dzielnicy Karea, na przedmieściach Aten. Ofiarą okazał się 47- letni policjant, którego zaginięcie zgłosiła wczoraj rano rodzina. Żona policjanta zeznała, że jak co dzień udał się on na spacer w okolice leśne, w których pojawił się pożar. Pożary zaczęły wybuchać w Grecji w piątek nad ranem. Do tej pory strażakom udało się opanować kilkadziesiąt ognisk zapalnych. / PAP/EPA / ORESTIS PANAGIOTOU
Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni w Grecji wybuchły 74 pożary. W płomieniach zginęła jedna osoba, a kilkadziesiąt straciło dobytek.
Reklama
Reklama
Tematy:
grecja pożar straż pożarna ogień peloponez pożary płomienie Ateny

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama