Bóg zapłać - powiedział do wolontariuszy zgromadzonych w magazynie SZLACHETNEJ PACZCE - to niesamowite, co robicie! Nuncjusz przekazał w imieniu Papieża Franciszka paczki z pomocą dla potrzebujących rodzin oraz wyjątkowy list dla potrzebującej rodziny z województwa mazowieckiego.

Reklama

- Tworząc Paczkę dążymy do zmiany sposobu myślenia. Cieszę się, że media poświęcają jej tyle uwagi. Myślę, że SZLACHETNA PACZKA to ludzkie oblicze polskiego społeczeństwa - podkreślił nuncjusz.

Celestino Migliore w Drużynie Paczki

Wolontariusze - Beata i Rafał przywitali wysłannika apostolskiego w Drużynie SZLACHETNEJ PACZKI i wręczyli certyfikat oraz czekoladę, które nuncjusz przekaże Papieżowi w Rzymie. Teraz pomoc jest zawożona do potrzebujących: – Rodzina o tym, kim jest darczyńca dowiedziała się kilka dni temu. Od tego momentu nie mogą spać. Są ogromnie wzruszeni – podkreśla Beata, wolontariuszka SZLACHETNEJ PACZKI.

Papież wybrał rodzinę pani Krystyny i pana Pawła. To szczęśliwe małżeństwo. Zapytani o marzenia podkreślają, że zależy im tylko na szczęściu dzieci. Najstarszy syn cierpi na porażenie mózgowe, opiekuje się nim mama, która z tego powodu nie może podjąć stałej pracy. Pan Paweł ciężko pracuje żeby utrzymać 10-osobową rodzinę. Wśród najważniejszych potrzeb znalazła się żywność, środki czystości oraz kurtki i zimowe buty. Wyjątkowym prezentem jest list, który papież napisał do członków rodziny oraz szczególne upominki dla każdego z nich.

Papież ubogich

O SZLACHETNEJ PACZCE Papież Franciszek dowiedział się od jałmużnika papieskiego bp. Konrada Krajewskiego, który słynie ze szczególnego zainteresowania sprawami ubogich. Paczkę w imieniu Papieża przekazał nuncjusz apostolski - Celestino Migliore.

Reklama

- Pragnę Kościoła ubogiego i dla ubogich - powiedział papież podczas pierwszego spotkania z dziennikarzami. A podczas mszy inaugurującej pontyfikat oświadczył, że jako papież pragnie: „przyjąć z miłością i czułością całą ludzkość, zwłaszcza najuboższych, najsłabszych, najmniejszych, tych, których św. Mateusz opisuje w sądzie ostatecznym z miłości: głodnych, spragnionych, przybyszów, nagich, chorych, w więzieniu”.

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI docierali do ludzi, którzy przez miesiąc utrzymują rodzinę za mniej niż 450 zł za osobę. Każdą z rodzin zapytali o przyczyny trudnej sytuacji i potrzeby. W paczkach, które przygotowali darczyńcy znalazła się mądra pomoc, czyli to, co sprawi, że będą mogli poradzić sobie w życiu.

-------

Dobiega końca XIV edycja projektu SZLACHETNA PACZKA, wolontariusze w ten weekend dostarczają paczki do domów rodzin w potrzebie. Mądrą i inspirującą do zmiany pomoc otrzymało 19 579 rodzin w potrzebie. 12 000 wolontariuszy Paczki, czyli SuperW działało w 570 lokalizacjach w całej Polsce. Trwa liczenie łącznej liczby osób, które przygotowały Paczki i wartości pomocy dla potrzebujących – oficjalne wyniki zostaną podane w poniedziałek.

Ludzie zaangażowani w projekt kierują się zasadą „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Wierzą, że postępując zgodnie z nią, sprawiają, że świat zmienia się na lepsze. W tym roku do projektu włączyli się m. in. Papież Franciszek, Prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, Kamil Stoch z zespołem polskich skoczków narciarskich, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, piłkarze Robert Lewandowski z żoną Anną, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, aktorka Anna Mucha i wielu innych.

***

Teraz w SZLACHETNEJ PACZCE masz możliwość pomagania na wiele sposobów:

• Wybierz rodzinę w potrzebie i przygotuj dedykowaną i konkretną pomoc: www.szlachetnapaczka.pl
• Wybierz Paczkę i bądź z nią przez cały rok: www.szlachetnapaczka.pl/wip
• Wybierz dziecko i wspieraj je w najważniejszych chwilach życia: www.akademiaprzyszlosci.org.pl
• Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI i spraw, że projekt będzie działał w twoim mieście - www.superw.pl
• Pamiętaj o nas przekazując 1% podatku – 1% na Paczkę ma moc zmieniania świata na lepsze – KRS 00 00 05 09 05
• Wyślij SMS o treści Paczka na 75465 (koszt 6,15 zł w tym Vat)
Dołącz do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI. Dzięki Tobie ktoś poradzi sobie w życiu!

SZLACHETNA PACZKA to projekt, który od 13 lat łączy biednych i bogatych. W tym roku mądrą pomocą obejmie ponad 17 500 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w 570 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu. Paczka to nie tylko pomoc materialna, to przede wszystkim nadzieja i impuls do zmiany. To projekt, który łączy: biednych i bogatych. Bo jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!