Rodziny z dziećmi, strażacy, studenci, celebryci, a także turyści i przechodnie – dzisiaj na ulicach tańczyły setki osób – od gór, aż po Bałtyk! – Studniówka Paczki i Akademii przypada dokładnie na sto dni przed Finałem SZLACHETNEJ PACZKI. W tym czasie rozstrzygnie się, czy Polacy zdadzą egzamin dojrzałości z otwartości na drugiego człowieka – wyjaśnia wolontariuszka Agnieszka z Warszawy.

Reklama

Wśród tancerzy znaleźli się także: Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek, Basia Kurdej - Szatan z mężem, Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołu Zakopower, Żaneta Łabudzka i Jacek Wójcicki. – Chcemy zwrócić uwagę ludzi na potrzebę pomagania innym. Przy okazji świetnie się bawiliśmy, czas spędzony z SuperW daje mnóstwo energii i radości! – podsumowała Basia Kurdej-Szatan.

To wciąga!

Reklama

Studentka, biznesmen, bajkopisarz, dziennikarz, sportowiec, informatyk – na co dzień robią zupełnie różne rzeczy, ale łączy ich jedno – wszyscy należą do Drużyny SuperW. Dziś na krakowskim Rynku opowiadali, dlaczego w ich życiu tak ważne jest pomaganie: - Wolontariat w Paczce i Akademii to mądra pomoc. Widzę jej owoce i czuję wielką satysfakcję, że mogę zmienić czyjeś życie na lepsze. To wciąga! – opowiadał wolontariusz Wojtek, informatyk.

Najwięcej SuperW w historii!

W tym roku Paczka i Akademia łączą swoje siły, by wspólnie walczyć z biedą. Do zmiany świata nie wystarczą dobre chęci. Potrzebni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 13 500.

Reklama

SuperW Paczki odwiedza potrzebujących w ich domach i podejmuje decyzję o włączeniu rodziny do projektu. Pomaga tym, którzy czują się bezradni, opuszczeni i nieważni.

SuperW Akademii regularnie spotyka się z dzieckiem, które ma problemy w domu i szkole. Staje się jego mentorem i przyjacielem. Pomaga mu pokonać porażki, odkryć swoje mocne strony i uwierzyć w siebie.

Zostań wolontariuszem

- Jeśli SuperW uwierzy w człowieka, któremu pomaga, to pozwala mu przenieść się z biedy do normalnego życia – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Dzięki wolontariuszom pan Tadeusz pierwszy raz od dziesięciu lat ma z kim porozmawiać, pani Krystyna uwierzyła, że może być dla kogoś ważna i pokonała depresję, a 7-letnia Kasia, której niedawno zmarł tata, po raz pierwszy zgłosiła się do tablicy!

Zostań wolontariuszem Paczki lub Akademii. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Dołącz do Drużyny na: www.superw.pl

Zgłoszenia do końca września.

Tylko w 2014 roku SZLACHETNA PACZKA pomogła 19 580 rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, a AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI 1800 dzieciom z problemami. XIV edycja Paczki zjednoczyła ponad milion osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad 2,5% Polaków!