To wciąga!

Reklama

Studentka, biznesmen, bajkopisarz, dziennikarz, sportowiec, informatyk – na co dzień robią zupełnie różne rzeczy, ale łączy ich jedno – wszyscy należą do Drużyny SuperW. - Wolontariat w Paczce i Akademii to mądra pomoc. Widzę jej owoce i czuję wielką satysfakcję, że mogę zmienić czyjeś życie na lepsze. To wciąga! – opowiada wolontariusz Wojtek, informatyk.

SuperW Paczki odwiedza potrzebujących w ich domach i podejmuje decyzję o włączeniu rodziny do projektu. Pomaga tym, którzy czują się bezradni, opuszczeni i nieważni.

Reklama

SuperW Akademii regularnie spotyka się z dzieckiem, które ma problemy w domu i szkole. Staje się jego mentorem i przyjacielem. Pomaga mu pokonać porażki, odkryć swoje mocne strony i uwierzyć w siebie.

8000 wolontariuszy

Dzięki wolontariuszom pan Tadeusz pierwszy raz od dziesięciu lat ma z kim porozmawiać, pani Krystyna uwierzyła, że może być dla kogoś ważna i pokonała depresję, a 7-letnia Kasia, której niedawno zmarł tata, po raz pierwszy zgłosiła się do tablicy.

Reklama

Do zmiany świata nie wystarczą dobre chęci. Potrzebni są wolontariusze, czyli SuperW, a tych ma być w Polsce ponad 13 500. Wciąż potrzebnych jest blisko 8000 SuperW.

Aby zostać SuperW, należy zgłosić się na stronie www.superw.pl

***

Tylko w 2014 roku SZLACHETNA PACZKA pomogła 19 580 rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, a AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI 1800 dzieciom z problemami. XIV edycja Paczki zjednoczyła ponad milion osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad 2,5% Polaków!