Dla mnie pomaganie ze Szlachetną Paczką to już tradycja – mówi Robert Lewandowski. Każdy z nas chętnie dołożył swoją cegiełkę do prezentów dla tej rodziny. Wiemy, że nie jest im łatwo i mamy nadzieję, że na ich twarzach pojawi się uśmiech - dodaje. Wiemy, że chłopcy w tej rodzinie są kibicami reprezentacji i że bardzo mocno trzymają za nas kciuki. Dlatego chcieliśmy im pomóc - mówi Łukasz Piszczek.

Reklama

Do paczki piłkarze dołączyli piłkę ze swoimi autografami. Mamy nadzieję, że nasza pomoc i sport pomogą im przetrwać trudne chwile w życiu codziennym. Mocno trzymamy za nich kciuki - dodaje Piszczek.

Piłkarze przygotowali specjalną wiadomość do chłopców i ich babci, w której Robert Lewandowski zachęcał: Nie poddawajcie się, dążcie wytrwale do celu, jesteśmy z Wami!. Piłkarze przekazali rodzinie także Medal za Waleczność - tym gestem chcą wyrazić podziw za ich walkę rodziny z trudną codziennością.

21. listopada Szlachetna Paczka na stronie www.szlachetnapaczka.pl otworzyła bazę rodzin w potrzebie. Od tego dnia Polacy mogą zostać darczyńcami i przygotować pomoc dla wybranej przez siebie rodziny. Piłkarze reprezentacji na zaproszenie PZPN zostali pierwszym darczyńcami w tegorocznej, 15. edycji Paczki. Tym samym dali przykład Polakom, aby angażować się w mądrą pomoc.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! - to ta zasada połączyła Szlachetną Paczkę z światem sportu. Pragniemy, aby ten ideał obowiązywał nie tylko na boisku, ale też wśród Polaków, w ich codziennym życiu - mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, założyciel Paczki. Naszą wizją jest kraj, w którym wszyscy sobie radzą w życiu, a gdy jeden upada, reszta jednoczy się by mu pomóc – jak w drużynie. Tak by powstał i znowu wygrywał - dodaje ks. Stryczek.

Reklama

Warto pomagać ze Szlachetną Paczką - podkreśla Robert Lewandowski. Dlatego zachęcam wszystkich do zaangażowania się. Szczególnie teraz, kiedy zbliża się czas świąteczny, pomyślmy o potrzebujących rodzinach, które często czują się samotne i opuszczone - dodaje.

15. lat mądrej pomocy. Dołącz do Szlachetnej Paczki już dzisiaj, wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie:

- Zrób paczkę i pomóż rodzinie w potrzebie!
- Pomóż dziecku z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI pokonać szkolne porażki
- Zrób dobry uczynek na Święta, wpłać na Paczkę
- Skuś się na Filantropię dla Wymagających i wspieraj Paczkę regularnie
- Nowa propozycja dla firm – zostań Inwestorem Społecznym i wspieraj Paczkę lokalnie
- Zostań wolontariuszem – dołącz do Drużyny SuperW na www.superw.pl