Reklama

Ponad 10 000 wolontariuszy w 615 rejonach w całej Polsce zapuka do drzwi niemal 20 771 potrzebujących rodzin. Finał Paczki to czas wielkich wzruszeń, niecodziennych spotkań, rozmów i emocji, a dla wielu – najważniejsze dwa dni w roku.

Papież Franciszek: światu potrzebna jest solidarność

- Papieżowi bardzo spodobała się ta forma pomocy, dlatego już po raz drugi wspiera SZLACHETNĄ PACZKĘ. Chodzi o to, żeby pomagać ludziom potrzebującym wychodzić z biedy tak, aby ich sukces był trwały i sami mogli stanąć na nogi. Światu bardzo potrzebna jest taka solidarność – powiedział nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore, który przekazał paczkę od papieża Franciszka.

Reklama

Papież Franciszek przygotował paczkę dla sześcioosobowej rodziny, w której wychowują się Oliwia, Oliwier, Ksawery i Gabriela. Znaleźli się w trudnej sytuacji kiedy ich tata uległ wypadkowi w pracy – doznał zmiażdżenia kości miednicy i przez 3 miesiące nie mógł wstać z łóżka. Papież podarował rodzinie artykuły spożywcze i środki czystości oraz ciepłą odzież i buty na zimę dla dzieci.

Reklama

Wojsko Polskie i Policja dla Paczki

Radiowozem i opancerzonym rosomakiem dotarły do rodzin paczki przygotowane przez Policję i Wojsko Polskie. Żołnierze 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej przygotowali pomoc dla rodziny z Sulęcina. - Cała Brygada cieszy się, że możemy pomagać. Ze SZLACHETNĄ PACZKĄ łączy nas zasada „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” – powiedziała por. Dorota Kusiak. - Jak żołnierz nie zostawia nigdy kolegów bez pomocy na polu walki, tak samo żaden potrzebujący nie powinien zostać sam. I tak się stało – udało się znaleźć darczyńców dla wszystkich rodzin włączonych w tym roku do SZLACHETNEJ PACZKI – dodaje ks. Jacek Stryczek, twórca projektu.

Komenda Wojewódzka Małopolskiej Policji w tym roku wyrobiła 200% normy. - To przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że zebraliśmy tyle funduszy, że mogliśmy obdarować aż dwie rodziny z Bochni – mówi podinsp. Magdalena Balawajder. - Życzeniem jednej z dziewczynek była pidżama. Kupiliśmy też piłki i piec dla rodziny. Paczka daje niesamowicie dużo radości – dodaje.

Łóżko piętrowe i akwarium

Pomoc dla potrzebujących przygotowali także aktorzy serialu Druga Szansa (m.in. Małgorzata Kożuchowska, Rafał Królikowski i Katarzyna Herman) oraz bohaterowie Klanu. - W tym roku pomagamy rodzinie pani Barbary, która samotnie wychowuje trzech synów. Parę lat temu dotknęła ich ogromna tragedia - spaliło im się całe mieszkanie. Podarowaliśmy im łóżka piętrowe i akwarium, o którym marzyli synowie Pani Barbary – mówili serialowa Grażynka i Jerzy (Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Andrzej Grabarczyk). Aktorzy życzyli chłopcom samych sukcesów, mnóstwa medali, i wytrwałej walki o swoje marzenia.

Wszystkie rodziny SZLACHETNEJ PACZKI mają już swoich Darczyńców, ale na pomoc wciąż czeka kilkaset dzieci – podopiecznych z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – siostrzanego projektu Paczki. – Wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać dziecko, któremu chcemy ufundować rok w Akademii. Dla niego to szansa na lepszą przyszłość i pokonanie szkolnych porażek – mówi ks. Stryczek.

Pomagaj dzieciom ze SZLACHETNĄ PACZKĄ: www.szlachetnapaczka.pl