Tusk zadał kilka pytań w najnowszym wpisie w mediach społecznościowych.

Tusk wbija szpilę PiS-owi

"Zachód czy Wschód? Europa czy Rosja? KO czy PiS?" -dopytuje premier. Te pytania, jak zauważa, są fundamentalne dla wyborów, przed którymi staje Polska.

Reklama

"Niech nikt nie udaje"

"Każdego dnia dowiadujemy się o nowych faktach, które podkreślają wagę tych wyborów" - oznajmił Tusk. Zaapelował, aby "nikt nie udawał, że tego nie widzi".

"Zachód czy Wschód? Europa czy Rosja? KO czy PiS? To są wybory, przed którymi staje dziś Polska. Każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych faktach, które potwierdzają takie właśnie znaczenie tych wyborów. Niech nikt dłużej nie udaje, że tego nie widzi" - napisał Donald Tusk.

Polski sędzia u Łukaszenki

Państwowa białoruska agencja prasowa BiełTA poinformowała, że Tomasz Szmydt, sędzia II Wydziału Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, poprosił władze Białorusi o "opiekę i ochronę".

Sędzia oznajmił, że był zmuszony opuścić Polskę w związku z brakiem zgody na działania władz w Warszawie. Szmydt powiadomił o prześladowaniach i pogróżkach, których ofiarą jakoby padł w powodu swojej "niezależnej postawy politycznej".