Nowi ministrowie w rządzie Tuska

W piątek 10 maja premier Donald Tusk przyjął rezygnacje czterech ministrów. Konferencja rozpoczęła się punktualnie o godz. 9.12.

Reklama

-Kiedy tworzyliśmy rząd, z góry zapowiadałem, że nikt - łącznie ze mną - nie powinien przywiązywać się do myśli, że jest wieczny. Ta zasada wynika z tego, że jesteśmy tu po to, żeby maksymalnie wykorzystać sytuację. Liczy się wyłącznie interes państwowy - powiedział Tusk.

- Ministrowie, którzy dziś żegnają się z Państwem, z rządem, wykonali swoje zadania - dodał premier.

Szef rządu przedstawił nowych ministrów.

Tomasz Siemoniak pokieruje Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA). Nowym ministrem kultury i dziedzictwa narodowegozostanie Hanna Wróblewska. Za aktywa państwowe odpowiadać będzie Jakub Jaworowski. Z kolei Ministerstwem Rozwoju i Technologii (MRiT) pokieruje Krzysztof Paszyk.

Rekonstrukcja rządu

Reklama

Rekonstrukcja rządu ma związek z wyborami do Parlamentu Europejskiego (PE), w których o mandat europosła ubiega się czterech ministrów: szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) Marcin Kierwiński, minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz, szef Ministerstwa Aktywów Państwowych (MAP) Borys Budka oraz szef Ministerstwa Rozwoju i Technologii (MRiT) Krzysztof Hetman.

Tegoroczne wybory do PE w Polsce odbędą 9 czerwca będą wybierać 53 posłów do PE.