Dziennik Gazeta Prawana logo

Pijany mężczyzna przewrócił urnę wyborczą

9 czerwca 2024, 17:07
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
wybory eurowybory
wybory eurowybory/ShutterStock
W niedzielę pijany 44-letni mężczyzna przewrócił urnę wyborczą w lokalu w Świebodzinie. Trafił do izby wytrzeźwień. Policja zapowiedziała wniosek do sądu o ukaranie sprawcy.

Do zdarzenia doszło w lokalu wyborczym przy ulicy Łużyckiej w Świebodzinie.

Przewrócenie urny

Mężczyzna przewrócił urnę wyborczą.

Wezwana na miejsce policja stwierdziła, że mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem 44-latka wykazało 2,6 promila alkoholu – powiedział PAP asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Izba wytrzeźwień

Mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako zakłócenie ładu i porządku – poinformował asp. Ruciński. Zapowiedział, że policja skieruje do sądu wniosek o ukaranie 44-latka.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj