Zachowanie Antoniego Macierewicza porównał do zachowania Janusza Korwin-Mikkego. – Oni w momencie kulminacyjnym robią ruchy, które są kompletnie nienormalne z punktu widzenia celów socjotechnicznych. Nie mogę o nim powiedzieć jak muzyk rockowy, bo powiem za dużo, ale z całą pewnością Macierewicz szkodzi teraz interesom Prawa i Sprawiedliwości jako podmiotu, który dąży do władzy. Nie chce mi się o tym mówić. Robi teraz złą robotę Polsce, spychając PiS w złą stronę – bronił się Kukiz, ale dodał jeszcze, że PiS traci szanse na zwycięstwo "pokazując to uśpione podziemie". Macierewiczowi wypomniał m.in. sposób rozwiązania WSI. - My nie mamy służb! Jak cię boli ręka, nie możesz odciąć pół ciała - stwierdził.

Reklama

Wcześniej Kukiz stwierdził, że „nigdy nie przepadał za panem Antonim” i opowiedział się przeciwko planom nominacji Macierewicza na ministra obrony narodowej. – Nie. Są lepsze kandydatury. Z tego staro-solidarnościowego rozdania lepszym szefem MON byłby pan Szeremietiew – odpowiedział lider warszawskiej listy Kukiz ’15 w Radiu ZET.

W rozmowie z Moniką Olejnik muzyk po raz kolejny pokazał swoje radykalnie konserwatywne oblicze. - Dzisiaj ja będę dziewczynką, a pani chłopcem. Dobrze, że prezydent zawetował tę ustawę, bo można sobie bez problemu zmieniać numer PESEL - mówił Paweł Kukiz.

Kiedy Monika Olejnik przypomniała, że potrzebne są zaświadczenia lekarzy, Kukiz odpowiedział, że "w kraju korupcji w sekundę znajdzie pani lekarzy i felczerów, którzy to potwierdzą". - Na bazie tej ustawy można to zrobić z dnia na dzień – mówił w Radiu ZET. – Co pan opowiada… Pan czytał tę ustawę? – pytała zaskoczona dziennikarka. – Szczerze mówiąc to nie. Tu mnie pani ma – przyznał Kukiz.

Monika Olejnik zapytała też o inne sprawy światopoglądowe. – Aborcja powinna być zakazana, z wyjątkami, gdy zagrożone jest życie matki – powiedział Kukiz.

In vitro? – ciągnęła Olejnik. – Jest dozwolone. Dopłaty powinny być zakazane do momentu, gdy matka samotnie wychowująca dziecko ma mniej pieniędzy niż para zdrowych byków dostaje na jeden zabieg – odpowiedział Kukiz.

Związki partnerskie? – kontynuowała dziennikarka. – Tak, ale nie małżeństwa homoseksualne, ponieważ to oznacza adopcję dzieci. Dzieci powinny mieć mamę i tatę – odpowiedział Kukiz.

Paweł Kukiz bronił również decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który ocenił, że karanie za obrazę uczuć religijnych jest zgodne z prawem. - Pewna granica została przekroczona. Ja nie jestem od oceny, bo od oceny jest sąd. Ja również miałem problemy z piosenką "ZChN się zbliża", ale do tej pory nie żałuję tego, iż tę piosenkę wykonałem – mówił muzyk w Radiu ZET.

Czyli szkoda, że Nergal nie został ukarany za darcie Biblii? – zapytała Olejnik.

Nergal to już przegiął całkowicie. Gdyby podarł Torę, to by było po Nergalu. On by już nie dostał wizy do Stanów Zjednoczonych, w życiu – odpowiedział Kukiz.