W sieci pojawiła się domniemana korespondencja szefa ugrupowania Ryszarda Petru i jego współpracowników. Maile dotyczą też strategii Nowoczesnej w kampanii wyborczej. 23 września Ryszard Petru miał napisać o wykorzystaniu problemu uchodźców. Petru wspomina też o kwestii emerytur: Jutro w Wyborczej idzie tekst Góry o emeryturach (nasza narracja - już samo składanie obietnic szkodzi Polsce i ludziom). Tekst mocny (redagowałem ;)) R.

Reklama

W specjalnym oświadczeniu Nowoczesna napisała, że dostęp do skrzynki mailowej jednego ze współpracowników Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru uzyskano bezprawnie.

Zawarte tam informacje objęte są tajemnicą korespondencji, a ich prawdziwość nie została zweryfikowana - napisano w oświadczeniu. Jego autorzy apelują, by nie rozpowszechniać tej korespondencji z uwagi na fakt, iż została ona ujawniona i uzyskana w wyniku przestępstwa. Według nich dalsze rozpowszechnianie korespondencji i udostępnianie jej również będzie przestępstwem. Wobec wszystkich, którzy naruszą powyższe, będziemy podejmować zdecydowane działania prawne - napisano.