Premier Ewa Kopacz wyraziła nadzieję, że podczas debaty będzie możliwość kontynuacji rozmowy na temat m.in. "przyszłości Polek i Polaków".

Reklama

W debacie wezmą udział przedstawiciele ośmiu komitetów, które zarejestrowały listy wyborcze na terenie całego kraju: Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Partii Razem, KORWIN, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Zjednoczonej Lewicy, Kukiz'15 i Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Gospodarzem debaty będzie Diana Rudnik, dziennikarka "Wiadomości" TVP1, a towarzyszyć jej będą: Grzegorz Kajdanowicz (TVN) i Jarosław Gugała (Polsat).

"Debata Liderów", zaplanowana na 100 minut, została podzielona na trzy części. W pierwszej z nich przedstawiciele komitetów wyborczych odpowiedzą na pytania dotyczące spraw społeczno-gospodarczych, w drugiej - poświęcone polityce zagranicznej i bezpieczeństwa, a w trzeciej poruszające problematykę wizji i ustroju państwa. Liderzy komitetów wyborczych będą mieli na odpowiedź w każdej rundzie trzy minuty, a na zakończenie w ramach podsumowania - 45 sekund.

W poniedziałkowy wieczór w programie telewizyjnym starły się: premier Ewa Kopacz i kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Oto relacja z debaty:

Reklama