Polska jest dzisiaj zdecydowanie piękniejsza niż osiem lat temu (...) to kraj, w którym rozwijamy się gospodarczo, w którym bezrobocie jest jednocyfrowe. W takiej kondycji zostawiamy Polskę tym, którzy dzisiaj wygrali wybory - powiedziała szefowa rządu. Ewa Kopacz podziękowała wszystkim, którzy poparli PO w poprzednich wyborach, a szczególnie tym, którzy byli z Platformą Obywatelską do końca i dzisiaj oddali na nią swój głos.

Premier pogratulowała również wyborczego zwycięstwa Prawu i Sprawiedliwości. Podziękowała też wszystkim Polakom, którzy poszli do wyborów.

Według sondażu exit poll, przygotowanego przez Ipsos dla Telewizji Polskiej, wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 39,12 procent. Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, na którą zagłosowało 23,4 procent wyborców. Trzecie miejsce zajął Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15, z wynikiem 9,04 procent. Nowoczesna Ryszarda Petru otrzymała 7,12 procent głosów, KORWIN - 4,9 procent, Zjednoczona Lewica - 6,6 procent, Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,2 procent, a Partia Razem - 3,9 procent.

Jeżeli wyniki sondażu exit poll się potwierdzą, to w Sejmie znajdzie się pięć partii, a Prawo i Sprawiedliwość będzie miało samodzielną większość.