W badaniu Ipsos dla Telewizji Polskiej Nowoczesna uzyskała 7,1 proc. głosów. Ryszard Petru zapowiedział, że w Sejmie będzie współpracował tylko z tymi, którzy są odpowiedzialni za państwo, szanują innych i są zdolni do porozumienia.

Reklama

Będziemy zmieniać Polskę nie tylko na taką, którą się kocha, ale taką, w której chce się żyć - mówił Ryszard Petru. To dopiero początek, to jest dłuższy marsz - mówił lider Nowoczesnej.

Wybory parlamentarne - według sondaży - wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Uzyskało 39,12 procent poparcia. Tak wynika z badań exit poll, przeprowadzonych przez Ipsos dla Telewizji Polskiej. Gdyby wyniki sondażowe się potwierdziły, PiS mogłoby samodzielnie rządzić.

Platforma Obywatelska- zgodnie z sondażami- uzyskała 23,4 % głosów, Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 - 9,04 %, Nowoczesna Ryszarda Petru - 7,12%, KORWIN - 4,9 %, Zjednoczona Lewica - 6,6 %, Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,2%, Partia Razem - 3,9%.

Oznacza to, że do Sejmu wejdzie pięć partii: PiS uzyska 242 mandaty, PO - 133, Kukiz'15 - 44, .Nowoczesna - 22, PSL - 18. To prognozowany podział mandatów.

Według Ipsos, frekwencja wyborcza wyniosła 51,6 procent.