Dopiski, rysunki i komentarze na karcie wyborczej nie mają wpływu na ważność głosu - mówi szef PKW. Wojciech Hermeliński zaznacza, że wolne od rysunków powinny być nazwiska kandydatów i kratki przeznaczone na głosowanie.
Na innych częściach karty do głosowania nie zabroniono sporządzania komentarzy lub rysunków - wyjaśnia przewodniczący Hermeliński. Dopiski i malunki poza kratka nie mają znaczenia. Inaczej będzie, gdy będą w drugiej kratce. Wówczas ostateczną decyzję podejmą członkowie danej komisji - wyjaśnia Wojciech Hermeliński.


Reklama

Wyborcy mogą przy głosowaniu także używać własnych długopisów - dodaje Wojciech Hermeliński. Jeżeli ktoś nie ma zaufania do długopisu wyłożonego w komisji, może przynieść własny. Podobnie jak świeczkę - jeżeli ktoś prawidłowo odda głos, a pozostałe kratki naznaczy świeczką - to nie będzie to miało wpływu na ważność głosu - ocenia szef PKW. Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę, lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7.00 do 21.00. Prezydenta wybieramy spośród 11 kandydatów.