Andrzej Duda obiecuje pomoc wszystkim, którzy zostali pokrzywdzeni i opuszczeni przez państwo. W trakcie konferencji prasowej w Warszawie kandydat PiS na prezydenta powiedział, że jutro zacznie działać prezydenckie biuro pomocy prawnej.

Reklama

Może się do niego zgłosić każdy, kto czuje się przez państwo pokrzywdzony. Andrzej Duda dodał, że Biuro Pomocy Prawnej zostanie otwarte jutro w Warszawie przy ulicy Pięknej 24. Ta pomoc będzie świadczona od jutra, bo ona nie może czekać, a w pełni - mam nadzieję - rozwinie się jak zostanę prezydentem - powiedział. Zapewnił, że będzie tam mógł przyjść, każdy kto ma trudną sprawę i kto czuje się bezsilny wobec instytucji państwowych.

Pieczę nad biurem będzie sprawował europoseł Janusz Wojciechowski. W moim przekonaniu Janusz jest gwarantem tego, że prezydent Rzeczypospolitej będzie interweniował w sprawach rzeczywiście ważnych, że będą to sprawy gdzie ta interwencja jest potrzebna i sprawiedliwa i że będą te sprawy przygotowywane pod jego kierunkiem tak, żeby były skuteczne - powiedział.

Andrzej Duda zapowiedział też, że po wygranych wyborach powoła Narodową Radę Rozwoju, która będzie służyć poprawie życia obywateli. Ma być z ekspertów, a jej zadaniem będą nie tylko działania na rzecz zmiany systemu, ale również - jak podkreślił Duda - na rzecz poprawy życia zwykłych obywateli.

ZOBACZ TAKŻE: Komorowski wyszedł do ludzi. Niespodzianka na spacerze. Duda walczył o głosy w Krakowie>>>