List odczytał Andrzej Olechowski. Byli szefowie polskiej dyplomacji uważają, że to Bronisław Komorowski gwarantuje skuteczność na arenie międzynarodowej. Polska zasługuje, żeby kierowali nią politycy odpowiedzialni, pozbawieni lęków i kompleksów - a tym samym skuteczni - piszą byli ministrowie.

Reklama

Sygnatariusze listu zwracają uwagę, że pojawiły się nowe wyzwania i zagrożenia. Stąd konieczność, żeby prezydent był osobą doświadczoną. Polityka zagraniczna Polski musi opierać się na wiedzy i doświadczeniu - niezbędnym do budowania koalicji na rzecz naszych polskich, ale także europejskich interesów. Zdolność do pozyskiwania partnerów i sojuszników jest kluczowa. Awanturnictwo, kompleksy i konflikty powodują alienację i stawiają nas na przegranej pozycji, czego Polska doświadczyła w latach 2005-2007. Pamiętajmy o tym w obliczu zagrożenia, które nadciągnęło ze wschodu - czytamy w liście.

Byli szefowie polskiej dyplomacji uważają także, że Polska cieszy się dziś gwarancjami bezpieczeństwa - bez precedensu w naszej historii.

Sztab Dudy odpowiada na list szefów MSZ

Marcin Mastalerek ze sztabu Andrzeja Dudy odpowiada na list byłych szefów MSZ, wspierających obecnego prezydenta.

Mastalerek podkreślił, że to poparcie osób związanych z partią rządzącą - marszałka z PO, posła z PO, senatora startującego do Senatu z poparciem PO.

ZOBACZ TEŻ: Cimoszewicz o poparciu Millera dla Dudy: Zapomnieli o tragedii Basi Blidy?>>>