Sędzia Katarzyna Kisiel, rzecznik prasowy ds. cywilnych w Sądzie Okręgowym w Warszawie powiedziała IAR, że wnioski te nie wpłynęły dziś do 16.00, a więc w godzinach urzędowania. Jutro i pojutrze sąd nie pracuje, zatem zostaną przyjęte dopiero po 8.00 w poniedziałek.

Reklama

Zatem czas rozpatrzenia wniosków złożonych w trybie wyborczym, zacznie biec od poniedziałkowego ranka.

Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynęły dwa wnioski Pełnomocnika Wyborczego Komitetu Wyborczego Andrzeja Dudy Krzysztofa Sobolewskiego. Oba wnoszą o zakazanie rozpowszechniania informacji, że Andrzej Duda brał udział w zorganizowaniu fizycznego ataku na prezydenta Bronisława Komorowskiego dzisiaj w Toruniu.

We wnioskach cytowane są dzisiejsze wypowiedzi posła PO Rafała Grupińskiego i europosła tej partii Adama Szejnfelda - i to właśnie tych dwóch polityków dotyczą wnioski.

Jak mówił pierwszy z nich, próba ataku na prezydenta to przykład jacy ludzie w tej chwili zmierzają do władzy. Z kolei eurodeputowany PO powiedział w obliczu takiego skandalu i takiego zachowania się ludzi, którzy popierają Andrzeja Dudę- bo tam skandowano 'Andrzej Duda' i 'gestapo' - chcielibyśmy wiedzieć, jak odniesie się do tej oburzającej historii kandydat PiS.

We wnioskach znalazło się żądanie przeprosin poprzez zamieszczenia oświadczeń prasowych w "Gazecie Wyborczej", 'Polityce", "Newsweeku Polska", 'Wprost" oraz na stronie głównej portalu internetowego tvn24.pl w terminie 2 dni od uprawomocnienia się orzeczenia.

Zdaniem wnioskodawców, wypowiedzi obu polityków PO dotyczące incydentu w Toruniu, są fałszywe i noszą znamiona oczywistej agitacji wyborczej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sztab Dudy składa wniosek do sądu w trybie wyborczym!>>>