Podpisanie "deklaracji krakowskiej" w sprawie wyborów samorządowych ogłosili w czwartek: przewodniczący PO w Małopolsce Aleksander Miszalski, szef małopolskich struktur Nowoczesnej Grzegorz Filipek, prezes małopolskiego PSL Andrzej Kosiniak-Kamysz, szef SLD w Małopolsce Ryszard Śmiałek oraz Sławomir Pietrzyk z prezydenckiego klubu radnych Przyjazny Kraków.

Reklama

Politycy zadeklarowali wolę współdziałania na rzecz rozwoju Krakowa i wspieranie projektów obywatelskich. "Postanowiliśmy, że w nadchodzących wyborach samorządowych wystartujemy do Rady Miasta Krakowa z jednej wspólnej listy, a naszym wspólnym kandydatem na prezydenta będzie prof. Jacek Majchrowski" - napisali sygnatariusze deklaracji.

- Nie ma tutaj żadnych deklaracji politycznych. Mówimy tylko i wyłącznie o Krakowie – powiedział Majchrowski. Jak podkreślił, cieszy się z uzyskanego poparcia. Pytany, czy jest liderem bloku "anty-PiS", odparł: Mogę powiedzieć, że Zjednoczona Prawica jest blokiem anty-Majchrowskim. Dopytywany dodał: Jestem szefem bloku, który idzie do zwycięstwa w wyborach.

Jacek Majchrowski jest prezydentem Krakowa od 2002 r. i po raz piąty zamierza wystartować w wyborach.