"Warszawa, Poznań, Łódź czy Legionowo utrwaliły dziś najgorszy stereotyp Polaka - cwaniaka, złodzieja i kombinatora. Na szczęście Polska to nie tylko największe miasta. Wręcz przeciwnie!" - napisała o wynikach wyborów samorządowych Marzena Nykiel, publicystka „Sieci” i redaktor naczelna wPolityce.pl.

Reklama

Kandydaci popierani przez Koalicję Obywatelską uzyskali w wyliczonych przez Nykiel miastach ponad 50 proc. poparcia (w Łodzi Hanna Zdanowska nawet 70,1 proc.).

Jej wpis był mocno komentowany, a głosy nieprzychylne publicystce przeważały zdecydowanie. - Ten tweet Marzeny Nykiel przejdzie do historii obrzydliwej antypolskiej propagandy - ocenił Janusz Schwertner z Onetu.

- Dobrze, że Marzena nie jest doradcą PiS ds. wizerunku, bo z takim stosunkiem do wyborców mogliby już pakować manatki - stwierdził Łukasz Warzecha z „Do Rzeczy”.

Reklama

- Przecież prezes i premier ogłosili sukces. Więc skąd ten spleen? - zapytał Dariusz Ćwiklak z „Newsweek Polska”.

Reklama

- Suweren zagłosował nie tak, jak chciała Pani Marzena Nykiel, więc okazało się, że to nie żaden suweren tylko cwaniacy, złodzieje i kombinatorzy - napisał Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”.

- Wspaniałe. Legionowo świętuje to chyba jak awans do tzw. ekstraklasy - skomentował Rafał Stec z „Gazety Wyborczej”.

Marzena Nykiel postanowiła bronić swoich słów, ale kolejnym stwierdzeniem z pewnością nie wyciszy emocji, które wywołała. - To tylko gorzkie stwierdzenie faktu, że jeśli zdecydowana większość głosuje na ludzi z wyrokiem, kombinatorów i odpowiedzialnych za ludzką krzywdę, to znak,że właśnie takie cechy im imponują - tłumaczyła.