Z ostatniego sondażu opublikowanego przez Ipsos wynika, że wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskało 33 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska - 26,7 proc., PSL - 13,6 proc., SLD - 6,6 proc., Kukiz'15 - 5,9 proc, a Bezpartyjni Samorządowcy - 5,8 proc.

Reklama

Frekwencja wyniosła 53,4 proc.

- Ważne jest to, że bez subwencji z budżetu państwa, bez sprzyjających mediów zaliczyliśmy sprawdzian jakim są wybory samorządowe - komentował ten rezultat Paweł Kukiz. - Partie polityczne miały setki milionów złotych, miały swoje media, swoje tradycje od 1989 r.

Podkreślał dysproporcje między sytuacją Kukiz`15 i partii, które są dłużej na scenie politycznej.

Kukiz odniósł się również do najlepszego wyniku kandydata Kukiz'15 na prezydenta - posła Wojciecha Bakuna, który w Przemyślu w pierwszej turze zdobył 41,83 proc. poparcia. W drugiej turze zmierzy się z kandydatem PiS Januszem Hamryszczakiem (26,12 proc.). - Zawsze było moim marzeniem "zdobyć" jedno miasto, żeby pokazać jak powinno wyglądać miasto zarządzane obywatelsko - powiedział.

Jak dodał, jeśli Bakun wygra w Przemyślu, to będzie mógł realizować postulaty ruchu m.in. coroczne referenda dot. wydatków z budżetu miasta.