Członek Trybunału Stanu, 56-letni Robert Majka obejmie mandat poselski po Wojciechu Bakunie z Kukiz’15, który w niedzielę został wybrany na prezydenta Przemyśla (Podkarpackie). Tak przyjmę mandat i zostanę posłem – powiedział w poniedziałek PAP Majka. W wyborach do Sejmu w 2015 roku w okręgu krośnieńskim na Bakuna głosowało 9406 osób. Kolejnym na liście Kukiz'15 był Majka, który otrzymał 3189 głosów.

Reklama

Paweł Kukiz przypomniał, że Majka jest współpracownikiem Kornela Morawieckiego, a w ostatnich wyborach samorządowych startował do sejmiku podkarpackiego z list Ruchu Narodowego.

W rozmowie z PAP Majka deklarował, że przyjmie mandat i zostanie posłem. Pytany, czy wstąpi do klubu poselskiego Kukiz’15 odpowiedział, że na razie nie wypowiada się w tej kwestii. Natomiast w Sejmie, podobnie jak poseł Bakun, chciałbym zasiadać w komisji ds. pozyskiwania środków z UE, komisji ds. służb specjalnych oraz komisji współpracy z zagranicą - deklarował Majka.

Majka pochodzi z Przemyśla. Od 1981 roku związany był z opozycją antykomunistyczną, m.in. NSZZ "Solidarność", a później "Solidarnością Walczącą". Był represjonowany za swoją działalność. W latach 2002-2006 był radnym Przemyśla. Bezskutecznie kandydował do Sejmu w 2015 roku oraz do sejmiku woj. podkarpackiego w ostatnich wyborach. O mandat w sejmiku ubiegał się z listy Ruchu Narodowego.

Reklama