Szef sztabu PO Tadeusz Zwiefka mówił na konferencji prasowej, że w materiale Twojego Ruchu znalazły się - jak się wyraził - oczywiste kłamstwa. Przytaczał też dane Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące emigracji Polaków.

Reklama

W 2007 roku, kiedy Platforma Obywatelska obejmowała rządy, za granicą przebywało 2 miliony 290 tysięcy Polaków - mówił. Dodał, że z danych GUS-u na koniec 2012 roku wynika, iż liczba przebywających za granicą wyniosła 2 miliony 130 tysięcy, a więc 160 tysięcy mniej, niż w 2007 roku.

Zdaniem Tadeusza Zwiefki, Twój Ruch nie ma pomysłu na swoją europejskość oraz nie wie, jak ma funkcjonować we Wspólnocie. Dlatego - przekonywał - ucieka się do kłamstw. Polityk PO zwrócił się do Palikota z prośbą, by przeprosił i podał prawdziwe dane, a nie - jak to określił - posługiwał się instrumentem nieczystej gry politycznej.

W spocie, Janusz Palikot obiecuje też młodym ludziom "europejskie standardy", szybkie wejście do strefy euro, stworzenie 700 tysięcy nowych miejsc pracy w przemyśle wysokich technologii.