"Rzeczpospolita" dotarła do interpelacji, jaką grupa posłów PiS zamierza w piątek zgłosić w Sejmie. Jak czytamy w piśmie, politycy chcą utworzenia przy MSWiA specjalnego zespołu zajmującego się zwalczaniem przestępstw seksualnych "popełnianych na szkodę dzieci przez pedofilów, w tym pedofilów-homoseksualistów".

"Zespół monitorowałby również internetowe strony homoseksualistów. Mamy bowiem do czynienia z propagowaniem przez niektóre środowiska homoseksualne tzw. pozytywnej pedofilii" - mówi w rozmowie z "Rz" autor interpelacji Stanisław Pięta.

Posłowie PiS domagają się też od MSWiA ujawnienia informacji na temat liczby wykrytych w ciągu ostatnich dziesięciu lat przypadków pedofilii, z wyszczególnieniem przypadków pedofilii homoseksualnej.

Podpisani pod interpelacją parlamentarzyści PiS chcą też wiedzieć, czy wśród policjantów prowadzone są szkolenia "w kierunku ujawniania wśród osobników homoseksualnych pedofilów" i czy policja prowadzi działania rozpoznawcze "polegające na identyfikacji i monitoringu lokali rozrywkowych, klubów, melin odwiedzanych przez homoseksualistów".

Reklama