Juliusz Urbanowicz był m.in. dziennikarzem tygodnika "Wprost". Informację o zmianach kadrowych w "Przekroju", który należy do Grzegorza Hajdarowicza, podał Pressserwis.

Poprzedni naczelny "Przekroju" Jacek Kowalczyk zrezygnował z funkcji pod koniec grudnia ub.r. Wraz z nim z Wydawnictwa "Przekrój" odszedł jego zastępca Bartek Chaciński. Grzegorz Hajdarowicz jest właścicielem pisma od października, kiedy kupił je od Edipresse Polska.

"Przekrój" to jeden z najstarszych polskich magazynów - powstał w 1945 r. w Krakowie. Twórcą pisma i jego redaktorem naczelnym był przez 24 lata przybyły z Warszawy do Krakowa Marian Eile - dziennikarz, malarz i scenograf. Z "Przekrojem" współpracowali m.in.: Maria Dąbrowska, Jarosław Iwaszkiewicz, Jan Brzechwa, Kazimierz Wyka, Sławomir Mrożek, Jerzy Waldorff, Konstanty Ildefons Gałczyński i Jan Błoński.

"Przekrój" do końca sierpnia 2001 roku był w rękach kieleckiego biznesmena Michała Sołowowa, właściciela kilku spółek giełdowych. Odkupił je wydawca "Vivy" i "Przyjaciółki" - szwajcarski koncern "Edipresse Polska". Pod koniec stycznia 2002 roku redakcja pisma przeniosła się do Warszawy. Pierwszy numer pisma po przeniesieniu do Warszawy ukazał się na początku lutego 2002 roku.

Grzegorz Hajdarowicz skończył Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, był dziennikarzem, krakowskim radnym. W 1991 roku założył firmę GREMI, specjalizującą się pierwotnie w dystrybucji produktów farmaceutycznych. Od 1996 roku GREMI wraz ze spółkami zależnymi zajmuje się inwestycjami kapitałowymi, restrukturyzacją przedsiębiorstw oraz projektami nieruchomościowymi.

Od kilku lat Hajdarowicz poprzez spółkę Gremi Film Production S.A. zajmuje się produkcją filmową. Jego ostatnią współprodukcją jest "City Island" (w roli głównej zagrał Andy Garcia, a film zdobył nagrodę publiczności na tegorocznym Tribeca Film Festival w Nowym Jorku). Współprodukował też "Nightwatching".