Program ma wrócić na antenę "Jedynki" 3 lutego i od tego czasu będzie się pojawiał w środy wieczorem. Za jego powstanie będzie odpowiadać, tak jak w przeszłości, Anita Gargas, która wróciła do TVP po niemal rocznej przerwie. Została zastępcą dyrektora anteny ds. publicystyki.

"Misja specjalna" była emitowana od września 2006 roku, wywołując wiele ostrych komentarzy. Magazyn śledczy pod jej redakcją był nazywany przez media, przede wszystkim "Gazetę Wyborczą", "tubą propagandową" PiS. Ale Gargas zdecydowanie odrzuca te oskarżenia. "<Misja specjalna> była tworzona przez bardzo wiele osób z różnych mediów, często niezadeklarowanych politycznie” - mówi nam. Za krzywdzące, jak je nazywała, artykuły pozwała "Gazetę Wyborczą" do sądu.

"Misja" została zdjęta z antety za czasów Piotra Farfała. Jego decyzja spotkała się z ostrym sprzeciwem obrońców programu. Kilkadziesiąt osób, w tym sama Gargas, demonstrowało pod gmachem TVP z flagami i pochodniami. Wznoszono hasła: "Wolność słowa", "Farfał skończy na śmietniku".