Według synoptyków, dziś i jutro w Polsce będzie sypać śnieg. Można się wręcz spodziewać w niektórych regionach śnieżyc. Jakby tego było jeszcze mało, intensywnym opadom śniegu będzie towarzyszyć bardzo silny wiatr.

Oto szczegóły:

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie bardzo szybko spadać.

Dziś na północy Polski zachmurzenie umiarkowane wzrastające do całkowitego. Trzeba sięprzygotować na opady śniegu, postępujące od Wybrzeża Zachodniego na południowy wschód. Okresami będą intensywne. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego i możliwe słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna od -14 st C na Suwalszczyźnie do -10 st C na zachodzie i -8 st C na północy, tylko nad samym morzem -6 st C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany wzrastający do dość silnego, wieczorem osiągający w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy pochmurno i opady śniegu, które okresami będą dość silne. Zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura minimalna od -18 st C na Suwalszczyźnie do -10 st C na zachodzie kraju, na wybrzeżu lokalnie -6 st C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, a na wybrzeżu do 90 km/h, na wschodzie kraju południowy, na pozostałym obszarze południowo zachodni skręcający na zachodni i północno zachodni.

Jutro nadal pochmurno i opady śniegu, głównie przelotne, choć okresami mogą być dość silne. Trzeba sięteżprzygotować na zawieje i zamiecie śnieżne.

... czytaj dalej, jaka będzie jutro temperatura


Temperatura maksymalna od -8 st C na południowym wschodzie kraju do -3 st C w centrum i do 0 st C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, na wybrzeżu do 90 km/h, z kierunków zachodnich.

Prognoza dla Warszawy:

Dziś zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -10 st C. Wiatr słaby, południowo zachodni. W nocy pochmurno z opadami śniegu, chwilami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna -12 st C.

W ciągu nocy stopniowy wzrost temperatury do około -7 st C nad ranem. Wiatr początkowo umiarkowany, w drugiej części nocy nasilający się do dość silnego, okresami porywisty, w porywach do 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, południowy i południowo wschodni.

Jutro w stolicy zachmurzenie duże z opadami śniegu, które okresami będą silniejsze. Temperatura maksymalna -3 st C. Wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, południowo zachodni i zachodni.