Dotkliwie dziś odczujemy zamiecie i zawieje śnieżne. A śniegu będzie naprawdę dużo. W ciągu dwunastu godzin ma go napadać średnio 20 centymetrów. Do tego bardzo silny wiatr - miejscami nawet do 90 kilometrów na godzinę. Dzisiaj naprawdę nie warto wyruszać w podróż. Zima ma odpuścić w piątek. Ale tylko troszeczkę.

Oto szczegóły prognozy pogody IMGW:

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 974 hPa i będzie spadać.

Dziś zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Opady śniegu, okresami intensywne. Zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura maksymalna od -6 st. C na południowym wschodzie do 1 st. C na Wybrzeżu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, a na Wybrzeżu dość silny i silny osiągający w porywach 80 do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie duże i opady śniegu, głównie o charakterze przelotnym. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. Na północnym wschodzie opady okresami intensywne. Temperatura minimalna od -8 st. C na południowym wschodzie do -4 st. C na Wybrzeżu. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a na Wybrzeżu początkowo do 70 km/h, stopniowo słabnący.

Jutro zachmurzenie duże. Miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -6 st. C do -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Warszawa

Dzisiaj zachmurzenie duże z opadami śniegu, które początkowo będą intensywniejsze. Temperatura maksymalna -4 st. C. Wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy pochmurno z opadami śniegu. Temperatura minimalna -5 st. C. Wiatr umiarkowany, początkowo jeszcze porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Jutro w stolicy zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna -4 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany.