Oto szczegóły prognozy pogody IMGW

Dziś zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, głównie o charakterze przelotnym. Temperatura maksymalna od -5°C na Podkarpaciu, -3 i -2°C w centrum kraju, do 0 °C na Wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, w górach i na Wybrzeżu początkowo dość silny, w porywach do 50 km/h. Wysoko w górach wiatr nadal dość silny i silny, w porywach 60 do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce dość intensywne. Temperatura minimalna od -10°C na Warmii i Mazurach, -6 do -5°C w centrum Polski, do -3°C miejscami na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany i wzmagający się do dość silnego i porywistego, w porywach do 60 km/h a wysoko w górach do 90 km/h. Na południu kraju zawieje i zamiecie śnieżne.

Jutro ma być pochmurno z przejaśnieniami na zachodzie i północy. Opady śniegu, od zachodu Polski przechodzące w opady o charakterze przelotnym. Na północnym wschodzie przejściowo opady będą dość intensywne. Temperatura maksymalna od -5 do -2°C, tylko na Żuławach i Kaszubach -6°C, a na zachodnim Wybrzeżu -1°C. Wiatr umiarkowany, na północy kraju dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h.

Warszawa

Dziś w Warszawie będzie zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -1°C. Wiatr umiarkowany, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. W nocy zachmurzenie duże z opadami śniegu. Temperatura minimalna -6°C. Wiatr słaby i umiarkowany. Jutro w stolicy zachmurzenie duże z opadami śniegu, które okresami mogą być o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna -2°C. Wiatr słaby, zmienny.