Zidentyfikowano ciała 76 ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński. Dotychczas przeprowadzono 266 ekspertyz medycznych, w tym genetycznych. Do zidentyfikowania pozostało 20 ciał.
Identyfikacja genetyczna ofiar ma się zakończyć do przyszłej środy - podała agencja ITAR-TASS, powołując się na pion śledczy rosyjskiej prokuratury generalnej. Minister zdrowia Ewa Kopacz podkreśliła jednak, że i ten termin może się zmienić, bo wszystkim zależy na bardzo dokładnych badaniach.
Przedstawiciel pionu śledczego rosyjskiej prokuratury generalnej Władimir Markin powiedział, że w piątek przewiduje się zakończenie prac rosyjskich i polskich śledczych na miejscu katastrofy samolotu polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane