Według redakcji "Focusa Extra", takim wizerunkiem z magnesem można ozdobić na przykład lodówkę. Jezusa można ubrać w dołączone do pisma części garderoby, między innymi w strój diabła albo tancerki hawajskiej.

Reklama

Ale to jeszcze nie wszystkie "atrakcje". Napis INRI (Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum) można na przykład zastąpić tekstem "TGIF" ("Thank God It's Friday" - "Dzięki Bogu już piątek"). Problem w tym, że w tradycji chrześcijańskiej właśnie w piątek Jezus został ukrzyżowany. Ale redaktorzy pisma uznali to za zabawne.

Zupełnie innego zdania są osoby, które sygnowały list protestacyjny do Rady Etyki Mediów. Jego autorzy napisali: "Wszystko to ukazało się w dniach, w których wielu Polaków wspomina 30. rocznicę wyboru Jana Pawła II na głowę Kościoła katolickiego. Jesteśmy oburzeni takim podejściem do osoby Jezusa Chrystusa. Jesteśmy oburzeni pogardą i nietolerancją wobec wszystkich ludzi, dla których Jezus Chrystus jest Bogiem i Zbawcą".

List podpisało kilkanaście osób, w tym między innymi: Wojciech Cejrowski, ks. Marek Gancarczyk, ks. Bolesław Karcz, Dariusz Karłowicz, Paweł Milcarek, Jan Pospieszalski, Piotr Semka i Robert Tekieli.