Inne
Reklama

Na prezenty świąteczne w tym roku przeznaczymy średnio 510 zł. Nawet 10 proc. tej kwoty mogą pochłonąć wydatki na "mały" prezencik dla pupila. Dziś 39 proc. Polaków posiada w domu przynajmniej jednego psa - wynika z badań TNS OBOP.

Polacy coraz chętniej obdarowują swoich czworonożnych przyjaciół prezentami z okazji świąt. Ponad 76 proc. właścicieli psów deklaruje, że ich pupil dostanie jakąś niespodziankę pod choinkę. Blisko 11 proc. gotowych przeznaczyć jest na to ponad 100 zł. Średnio wydamy w tym roku na prezent 30 zł wynika z badań Ośrodka Szkolenia Psów Pastel. "Kupujemy psom prezenty, bo traktujemy je jak pełnoprawnych członków rodziny, o których w święta nikt już nie zapomina" - podsumowuje Alicja Duda z Ośrodka Pastel, która w tym roku swojego psa Buźkę obdaruje smakołykami i zabawką.

Miłość do futrzanego członka rodziny zdaniem ekspertów sprawia, że coraz częściej wydajemy więcej na prezent dla psa, niż dla swojej babci. Blisko 13 proc. ankietowanych przyznało się do tego, że w zeszłym roku psiak otrzymał droższy prezent od pozostałych członków rodziny. W ich przypadku wydatek sięgał nawet rzędu 100 zł.

Najpopularniejszym dziś prezentem są psie smakołyki, kupuje je blisko 67 proc. właścicieli psów, wydając na nie średnio 30 złotych, popularne są także zabawki. Kupi je w tym roku 26 proc. psiarzy, wydając na nie średnio od 20 do 50 złotych. Sporym zainteresowaniem cieszą się także psie akcesoria - miski i legowiska. Co majętniejsi właściciele psów zafundują swoim czworonogom na gwiazdkę nową obrożę. Wybierze ją około 10 proc. osób i będzie to wydatek rzędu od 40 nawet do 200 zł.