Ból głowy i odwodnienie organizmu to najczęstsze objawy kaca. Ludzie od wieków wymyślali sposoby, jak zaradzić tym nieprzyjemnym dolegliwościom. Współcześni dietetycy nie mają wątpliwości - po zakrapianej imprezie po pierwsze trzeba uzupełnić niedobór płynów i elektrolitów.

Reklama

Warto zaaplikować sobie dawkę magnezu, witaminy C i wypić coś gorącego. Mieszkańcy Tajlandii na poalkoholowe dolegliwości polecają "jaja zięcia". To po prostu jaja ugotowane na twardo podawane w sosie chili. Ostra papryka powoduje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Sposób Rosjan to seans w gorącej saunie. Wraz z potem organizm pozbywa się wszelkich toksyn. Można też metodą Turków najeść się flaczków. Ta potrawa doskonale rozgrzeje organizm.

O skutkach zakrapianej zabawy warto myśleć również w jej trakcie. Zjedzenie tłustych potraw skutecznie złagodzi niepożądane skutki alkoholu. Na imprezie dobrze więc podjadać mięsne zakąski, bigos czy marynowane grzyby.

Po przyjściu do domu przed snem koniecznie trzeba wypić co najmniej pół litra wody - ten prosty sposób pozwoli uniknąć odwodnienia organizmu.