Niemieckie władze przywracają kontrole na granicy z Polską. "Podróżni będą poddawani wyrywkowym kontrolom po przekroczeniu granic lądowych, w portach lotniczych i morskich, jak i na całym na całym terytorium RFN" - ostrzega rzecznik komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.
, zaczęły się dziś, potrwają do 5 kwietnia.
"Jest to niezbędne ze względu na , który odbędzie się w pierwszych dniach kwietnia w miejscowościach na pograniczu niemiecko-francuskim" - informuje major Marek Jarosiński.
Polska od 21 grudnia 2007 roku należy układu do Schengen, zniknęły więc stałe kontrole m.in. na granicy z Niemcami.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|