Inne
Reklama
Inne
Inne

Zaczęło się przez przypadek. Dziesięć lat temu Katarzyna Dąbkowska znalazła w prasie ogłoszenie o kursie dla krupierów. Nie myślała wcześniej o karierze tego rodzaju, ale na kurs poszła. Przez trzy tygodnie uczyła się sztuki krupierskiej w jednym z warszawskich hoteli. Kurs cieszył się dużym zainteresowaniem, najlepsi – wśród nich ona – dostali pracę w kasynie.

Przez osiem lat stała za ruletką i stołami do pokera. Obecnie pracuje jako inspektor czuwający nad wypłatą nagród i przebiegiem gier. "Lubię tę pracę, wcale nie jest tak, że to typowo męski zawód. U nas w kasynie pracuje podobna liczba kobiet i mężczyzn” – opowiada pani Katarzyna.

Najlepsza polska krupierka nie spotkała się z agresywnym zachowaniem ze strony klientów kasyna. Na pytanie, czy otrzymywała od graczy osobiste propozycje, odpowiada: "Sprawy prywatne zostawiamy z boku, jesteśmy profesjonalistami".

W ostatni czwartek, 19 marca, pani Katarzyna została pierwszą mistrzynią krupierów Casinos Poland. Oprócz nagrody pieniężnej zdobyła możliwość reprezentowania Polski podczas mistrzostw Europy, które odbędą się w Szwecji pod koniec kwietnia.