Rada nadzorcza Polskiego Radia przesłuchała sześciu kandydatów, ale decyzję odłożyła do 18 kwietnia. Zarząd Polskiego Radia wymaga uzupełnienia po tym, jak z jego składu odwołano prezesa Krzysztofa Czabańskiego i wiceprezesa Jerzego Targalskiego. Zarząd jest dziś dwuosobowy i tworzą go Robert Wijas oraz Michał Dylewski.

Reklama

Możliwe jednak, że skład nie zostanie poszerzony, a konkurs odwołany. "Jest klimat, by uwzględnić trudną sytuację ekonomiczną Polskiego Radia" - mówi szef rady nadzorczej Adam Hromiak.

>>> Prezesi Polskiego Radia odwołani

"Wiadomo, że każdy dodatkowy wiceprezes to koszty dla spółki, a dwaj obecni prezesi w mojej ocenie radzą sobie lepiej, niż miało to miejsce w poprzednim, czteroosobowym składzie" - powiedział Hromiak. Podkreślił jednak, że o niczym nie zamierza przesądzać, a ostateczna decyzja zapadnie 18 kwietnia.

Rada nadzorcza przyjęła plan finansowy zarządu na 2009 rok. Zakłada on, że spółka zamknie rok z niewielkim zyskiem w wysokości miliona złotych. Wcześniejsze plany finansowe odrzucano, ponieważ każdy zakładał kilkunastomilionową stratę.

>>> Rada broni szefa radiowej Trójki

"Obecny plan oparty jest na założeniu, że tegoroczne wpływy abonamentowe będą na poziomie, jaki przydzieliła radiu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji" - powiedział Hromiak.

Na tym samym posiedzeniu, czterech członków rady nadzorczej próbowało doprowadzić do odwołania Hromiaka z fotela przewodniczącego. Wniosek o wprowadzenie tego punktu pod obrady nie uzyskał jednak wymaganej większości.

"Było to wotum nieufności wobec przewodniczącego i uważam, że należało poddać go pod głosowanie. Niestety nie dopuściły do tego osoby związane z Samoobroną i LPR" - zauważył wiceprzewodniczący rady nadzorczej Bogusław Kiernicki.