"Nie stwierdziliśmy, by ktokolwiek przyczynił się do tej śmierci. Postępowanie wykazało, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych - z powodu nieuleczalnej choroby" - mówi prokurator Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Reklama

>>> Będzie śledztwo w sprawie śmierci Samsona

Decyzję o umorzeniu postępowania prokuratura podjęła po zapoznaniu się z wynikami sekcji zwłok i opinii biegłych na temat przyczyn śmierci. Prokuratorzy przesłuchali także osoby, z którymi Samson miał kontakt w ostatnich dniach życia.

>>> Nie żyje Andrzej Samson

Oskarżony o molestowanie dzieci Samson zmarł 8 marca w Częstochowie, u swej siostry, gdzie przebywał po zwolnieniu z aresztu ze względu na pogorszenie stanu zdrowia. W kwietniu 2007 roku sąd skazał Samsona na osiem lat więzienia i zakaz wykonywania zawodu psychologa przez 10 lat. Wyrok uchylił w grudniu 2007 r. sąd II instancji, nakazując powtórzenie sprawy. Powtórny proces ruszył w kwietniu zeszłego roku, ale ze względu na stan zdrowia psychologa nie został zakończony. Wkrótce sąd ma umorzyć sprawę ze względu na śmierć oskarżonego.

>>> Gdyby nie więzienie, Samson umarłby dawno