Badacze przeprowadzili rozmowy z tysiącem kobiet w ramach ankiety zleconej przez firmę farmaceutyczną Macleans. Okazało się, że 78 proc. randkowiczek przed spotkaniem bardziej niepokoi się stanem swoich zębów i oddechem niż tym, co ich partner pomyśli o ich ubraniu czy ogólnym wyglądzie. Jedynie 4 proc. kobiet stwierdziło, że przejmuje się tym, jaką bieliznę założyć na randkę.

Reklama

Miranda Honan, rzeczniczka Macleans, zwróciła uwagę, że duży wpływ na wrażenie, jakie robimy na innych, ma to, jak zdrowo wyglądają nasze zęby, kiedy się uśmiechamy i mówimy. "Nasze badania pokazują, że ludzie błyskawicznie wyrabiają sobie wstępne założenia co do naszego charakteru i pewności siebie, na podstawie stanu naszych zębów - tego, czy są zdrowe i czy nasz oddech jest świeży" - stwierdziła.

"Kiedy jesteś zadowolony ze stanu swojego uzębienia, częściej się uśmiechasz i dzięki temu silniej oddziałujesz na innych. Ludzie postrzegają cię wtedy jako osobę bardziej pewną siebie i atrakcyjną" - podsumowała rzeczniczka.