Radio Wnet, bo tak będzie nazywał się nowy projekt, wystartuje już 25 maja. Rozgłośni będzie można słuchać tylko w internecie. Na razie program będzie nadawany od południa do pierwszej w nocy. Jak pisze "Rzeczpospolita" Skowrońskiemu w tworzeniu nowego radia pomoże część osób, które w proteście przeciwko jego odwołaniu odeszły z "Trójki".

Reklama

Wśród nich znajdzie się satyryk i dziennikarz przez lata związany z "Trójką", czyli Grzegorz Wasowski. Jeszcze nie wiadomo, jaką audycję poprowadzi. Swój autorski program będzie miał również sam Skowroński. Rozgłośnia ma mieć formułę radia "gadanego". Skowroński zapowiada, że stworzy autorski projekt "To będzie radio, w którym bardzo liczyć się będzie słowo, a nie tylko muzyka" - mówi "Rz" były dyrektor "Trójki".

Skowroński został zwolniony dyscyplinarnie, powodem miały być wyniki audytu przeprowadzonego w Polskim Radiu na zamówienie Aleksandra Grada, ministra skarbu. Przeciwko tej decyzji protestowało wielu dziennikarzy, publicystów, artystów, a także słuchaczy Trójki.