Autorzy strony nie przebierają w słowach i namawiają do zostawiania na niej antypolskich wpisów. "Dołączcie do tych, co nie cierpią sk... Polaków, którzy do wszystkiego się wpi...!!!" - piszą na stronie.

Reklama

Sądząc po wpisach Czechów ma drażnić wywyższanie się Polaków. "Jestem Czechem, a swój obraz Polaków już dawno sobie wyrobiłem. Spotykam ich na co dzień, widzę jak się wywyższają nad nami, dlatego ich nienawidzę!". Dla innego internauty powodem do nienawiści jest... uroda Polek. "Polskie dziewczyny w 99 proc. są brzydkie jak noc, a zachowują się jak damy. Patrzeć się nie da" - pisze.

Na szczęście wśród Czechów są też nasi sprzymierzeńcy, którzy także zostawiają swoje opinie. "Ci, którzy nienawidzą Polaków, to debile, którzy przez własne animozje podżegają do nienawiści. Dajcie Polakom spokój" - czytamy.

Zdaniem Jacka Sikory, mieszkającego w Czechach dziennikarza polskiej gazety "Głos Ludu", niechęć do Polaków nie jest bardzo powszechna, a strona ma też pozytywne aspekty. "Wielu młodych ludzi, którzy na przykład nie wypowiadali się do tej pory na temat polskości, tożsamości wśród zaolziańskich Polaków, to teraz jakby zbili się hurmem i postanowili sami bronić swojej polskości" - mówił Sikora w TV Silesia.

Faktycznie. W sieci powstała już strona "Śląsk mówi NIE przejawom ksenofobii", na czeskiej stronie pojawia się też sporo wpisów Polaków, którzy wcale nie są agresywni wobec autorów strony, a starają się ich wyśmiać. Najlepiej sytuację podsumował internauta Mateusz: "Jesteście tacy zabawni. Kocham czeski humor" - napisał.