Inne
Reklama
Inne

W wyborach startuje siedem policjantek i dziesięciu funkcjonariuszy. Tylu właśnie munurowych zgłosiło się do plebiscytu. Nikogo nie odrzucono.Wiek, wygląd, stan cywilny czy posiadanie dzieci - nie miały znaczenia. Kandydatom i kandydatkom zrobiono profesjonalną sesję zdjęciową, a jej efekty można teraz obejrzeć na stronie internetowej łódzkiej policji. Tam też można głosować.

"Postanowiliśmy pokazać, że policja to nie tylko sztywni mundurowi, którzy na co dzień przestrzegają przepisów i je egzekwują, ale także, że są to również fajni i pozytywnie zakręceni ludzie. Chcemy pokazać, że za mundurem często kryje się piękna kobieta czy przystojny mężczyzna" - mówi rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Magdalena Zielińska.

>>>Policjantek sposób na stres? Sesja w skórze i z pejczem

Policjanci i policjantki wystartują w kilku kategoriach. Walczyć będą o tytuły Miss i Mistera Policji 2009, a także m.in. o tytuły Miss bądź Mistera Publiczności oraz Internetu.

Głosowanie internetowe zakończy się o północy, 17 lipca. Finał, w którym wystartuje po pięć kobiet i mężczyzn, zaplanowano dwa dni później podczas urodzinowego policyjnego pikniku. Polska policja została założona w 1919 roku. Piknik "Stuknęła nam 90-tka" uczci tą okrągłą rocznicę. "A piękni i zakręceni" policjanci zaprezentują się wówczas w trzech odsłonach - w mundurze, stroju sportowym i prawdopodobnie także w stroju wizytowym.